Jandarma Genel Komutanlığı Askeri personel alımı ilanı yayımladı. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı bünyesinde eğitmek üzere asker öğrenci alımı ilanı yayımladı. Az Önce Resmi Gazetede 3 Temmuz 2023 tarihi ile yayımlanmış olan Askeri Personel alımı ilanına göre Jandarma genel Komutanlığının Muvazzaf Astsubay ve Muvazzaf Subay ihtiyacını karşılamak üzere toplamda 770 Askeri Öğrenci alımı gerçekleştirilecektir. Peki Askeri öğrenci alımı ilanına kimler başvuru yapabilecek? Başvurular nereden ve nasıl yapılacak? Detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşıyoruz.

770 Askeri Öğrenci Alımı Yapılacak!

Jadarma tarafından yayımlanmış olan ilana göre, farklı alanlarda ve niteliklerde olmak üzere 570 Astsubay ve 200 Subay alımı gerçekleştirecek.

Kontenjan Dağılımı Nedir?

  • Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokuluna 538 Erkek ve 32 Kadın Öğrenci Temini yapılacak,
  • Jandarma Güvenlik Bilimleri Fakültesine 200 Erkek Öğrenci temini yapılacak,

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Jandarma Astsubay ve Subay alımı için adaylardan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, . Evli, hamile, çocuklu olmamak veya herhangi bir kadınla veya erkekle nikahsız olarak birlikte yaşamamak, Silah taşımasına veya Silahlı görev yapmasına engeli olmamak" gibi genel nitelikler aranacak.

Yaş Şartı Olacak Mı?

Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre, müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri (01 Ocak 2023) itibarıyla yirmi bir (21) yaşını bitirmemiş olmak, (1 Ocak 2002 ve sonrası doğumlular başvuru yapabilecektir.)

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

JSGA Askeri Öğrenci alımı için başvurular kılavuzun yayımlanması ile birlikte başlası ve en geç 20 gün içerisinde yapılması gerekmektedir. Başvurular sadece Elektronik ortamda yapılacak.

Başvuru Tarihleri: 03-25 Temmuz 2023

Başvuru Ekranı: https://vatandas.jandarma.gov.tr/index.html

BAŞVURU KILAVUZU

2023 Yılı JSGA Güvenlik Bilimleri Fakültesi Öğrenci Başvuru Kılavuzu

2023 Yılı Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu Öğrenci Başvuru Kılavuzu