İş Bankası personel alımı ilanları yayımlaya devam ediyor. Az Önce gelen ilan ile İş Bankası bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Lisans mezunu adaylar içerisinden personel alımı yapılacak. Söz konusu ilana göre Banka İstanbul'da görevlendirmek üzere personel alacak. Kontenjan bilgisi ve şartları sizlerle paylaşıyoruz.

Yeni Personel Alımı İlanı Yayımlandı!

İş Bankası 22 Ocak 2024 tarihi ile yayımlamış olduğu ilana göre Bilgi güvenliği, veri güvenliği, siber istihbarat, siber tehdit avı, sızma testleri ve zafiyet tespiti gibi alanlarda Siber Güvenlik Uzmanı olarak İstanbul'da görev yapacak yeni personel alımı gerçekleştirecek.

Banka Bilişim Personeli Görevleri Nedir?

İş Bankası Bilişim Personeli Alımı kapsamında, Siber Güvenlik Uzmanı pozisyonu için ; teknolojinin, güncel gelişmelerin ve siber güvenlikle ilgili olayların takip edilmesi, kurumun siber güvenlik olgunluğunun geliştirilmesi için çözümler üretilmesi, siber saldırılar, savunma teknikleri, zararlı yazılımlar ve siber olaylara müdahale konularında uzmanlık kazanılması, bilgi güvenliği araçlarının ve uygulamalarının yönetilmesi, veri güvenliğinin sağlanması ve kişisel verilerin korunmasına yönelik süreçlerin ve araçların yönetilmesi alanlarında çalışmalarını sürdürürler. Siber Güvenlik Uzmanlarımız, Sistem Uzmanı unvanında göreve başlarlar.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Banka personel alımında adaylardan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Askerliğini yapmış veya Askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Herhangi bir kurum veya kuruluşta zorunlu hizmet yükümlülüğü olmamak " gibi şartları aranacaktır.

Yaş Şartı:

Sınav tarihi itibarıyla 30 yaşını doldurmamış olmak.

Eğitim Şartı: 

Üniversitelerin 4 yıllık eğitim verilen mühendislik, istatistik, aktüerya, ekonometri, matematik, bilişim ve enformatik alanlarındaki bölümlerden mezun olmak.

Mesleki Şartları Nedir?

Aşağıdaki alanlardan bir ya da birkaçında ilgin ya da deneyimin olması gereklidir.

- Temel düzeyde yazılım geliştirme bilgisi, (JavaScript, PHP, Python, Bash, SQL vb.)

- Güvenlik çözümleri, (Firewall, IPS, WAF, EDR, SIEM, DLP, IDM vb.)

- Bilgi güvenliği ve mahremiyet,

- Bilgi sistemleri kaynaklı risklerin yönetimi,

- Zafiyet yönetimi ve sızma testleri,

- Siber olay izleme ve müdahale aktiviteleri,

- CISSP, OSCP, CISA vb. sertifikalar,

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

İş Bankası Personel alımı başvurusu sadece Elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Bu kapsamda Banka Personel alımı için adaylar başvurularına 22 Ocak 2024 tarihi ile başlamış olup en geç 28 Ocak 2024 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gerekmektedir.

BAŞVURU EKRANI: https://ik.isbank.com.tr/is-ilani-detayi/siber-guvenlik-uzmani-2024SIS2

Editör: Erhan İmamoğlu