İş Bankası tarafından Az Önce gelen ilan ile İş Bankası bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Lisans mezunu adaylar içerisinden personel alımı yapılacak. Söz konusu ilana göre Banka İstanbul'da görevlendirmek üzere personel alacak. Kontenjan bilgisi ve şartları sizlerle paylaşıyoruz.

Yeni Personel Alımı İlanı Yayımlandı!

İş Bankası 20 Mayıs 2024 tarihi ile yayımlamış olduğu ilana göre Bilgi güvenliği, veri güvenliği, siber istihbarat, siber tehdit avı, sızma testleri ve zafiyet tespiti gibi alanlarda Siber Güvenlik Uzmanı  Alımı olarak İstanbul'da görev yapacak yeni personel alımı gerçekleştirecek.

Banka Bilişim Personeli Görevleri Nedir?

İş Bankası Bilişim Personeli Alımı kapsamında, Siber Güvenlik Uzmanı pozisyonu için ; teknolojinin, güncel gelişmelerin ve siber güvenlikle ilgili olayların takip edilmesi, kurumun siber güvenlik olgunluğunun geliştirilmesi için çözümler üretilmesi, siber saldırılar, savunma teknikleri, zararlı yazılımlar ve siber olaylara müdahale konularında uzmanlık kazanılması, bilgi güvenliği araçlarının ve uygulamalarının yönetilmesi, veri güvenliğinin sağlanması ve kişisel verilerin korunmasına yönelik süreçlerin ve araçların yönetilmesi alanlarında çalışmalarını sürdürürler. Siber Güvenlik Uzmanlarımız, Sistem Uzmanı unvanında göreve başlarlar.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Banka personel alımında adaylardan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Askerliğini yapmış veya Askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Herhangi bir kurum veya kuruluşta zorunlu hizmet yükümlülüğü olmamak " gibi şartları aranacaktır.

Yaş Şartı:

Sınav tarihi itibarıyla 30 yaşını doldurmamış olmak.

Eğitim Şartı: 

Üniversitelerin 4 yıllık eğitim verilen mühendislik, istatistik, aktüerya, ekonometri, matematik, bilişim ve enformatik alanlarındaki bölümlerden mezun olmak.

Yabancı Dil Şartı:

Çok iyi derecede İngilizce bilmek, değerlendirme sürecinde yapılacak yabancı dil testinde gerekli başarıyı göstermek. Açıklama penceresinde yer alan ve geçerlilik süresi dolmamış sertifikalardan birisine sahip olanlar, online yabancı dil testinden muaf tutulur.

Deneyim Şartı:

Bilgi güvenliği, veri güvenliği, siber istihbarat, siber tehdit avı, sızma testleri ve zafiyet tespiti gibi alanlarda en az 3 yıl deneyimli olmak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

İş Bankası Personel alımı başvurusu sadece Elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Bu kapsamda Banka Personel alımı için adaylar başvurularına 17 Nisan 2024 tarihi ile başlamış olup en geç 15 Haziran 2024 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gerekmektedir.

BAŞVURU EKRANI: https://ik.isbank.com.tr/is-ilani-detayi/siber-guvenlik-uzmani-2024SIS6