İnönü Üniversitesi personel alımı yapıyor. Resmi Gazetede 29 Aralık 2023 tarihi ile yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre İnönü Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 273 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecektir.

Buna göre personel alımları 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere 4/B olarak gerçekleştirilecektir.

Başvurular Sona Eriyor! 

Üniversite personel alımı başvurusu 29 Aralık 2023 tarihi ile başlamıştı ve artık sona eriyor. Henüz başvuru yapmamış olanlar başvurularını en geç 12 Ocak 2024 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gerekmektedir. 

Başvurular sadece " İnönü Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı İdari Personel Bürosuna " adresine şahsen istenen belgelerle gerçekleştirilecektir.

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

Adaylar başvurularını KPSS puanı ile gerçekleştirmekte olup değerlendirmelerde Puan sırasına göre yapılacaktır. En yüksek puandan en düşük puana kadar adaylar sıralanarak Mülakatsız Personel Alımı yapılacak.

Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Başvurular 12 Ocak 2024 tarihi ile sona erecek olup sonuçların en geç 30 Ocak 2024 tarihine kadar açıklanması beklenmektedir.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

Lise Mezunu: 6 Teknisyen, 30 Destek Personeli, 3 Şoför, 6 Bahçe Perosneli, 86 Temizlik Görevlisi,

Ön Lisans Mezunu:  31 Sağlık Teknikeri, 3 Laborant, 2 Büro Personeli, 1 Tekniker, 10 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 5 Destek Perosneli,

Lisans Mezunu: 65 Hemşire, 2 fizyoterapist, 1 Diyetisyen, 5 Psikolog, 6 Biolog, 6 Mühendis, Büro Personeli, 1 Çözümleyici, 2 Programcı, 

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

İnönü Üniversitesi bünyesine alacağı personel adaylarından genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacaktır.

Ayrıca herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak şartı aranacak.

KPSS Şartı Olacak Mı?

İnönü Üniversitesi bünyesine alacağı personel adaylarından KPSS şartı isteyecek. Bu yönde adayların 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60, 65 veya 70 KPSS puanı almış olmak şartı aranacak.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Özel Şartları Nedir?

Erkeklerde 167 cm ve Kadınlarda 162 cm boyundan kısa boylu olmamak, Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, 5188 Sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanununda yer alan diğer şartları taşımak gereklidir.

Mesleğe Göre Eğitim Şartı ve Özel Nitelikler:

İLANIN TAM METNİ BURADA

Editör: Erhan İmamoğlu