İletişim Başkanlığı memur alımı yapacak. Az Önce 13 Aralık 2022 tarihi ile yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre İletişim Başkanlığı  bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Yapılacak giriş sınavı ile Uzman yardımcısı alımı yapılacak. Ayrıca ilgili ilana göre başvurular KPSS siz memur Alımı kapsamında yapılacak. Kontenjan bilgisi ve başvuru şartları nelerdir?

30 Memur Alımı Detayları Nedir?

Cumhurbaşkanlığına bağlı olan İletişim Başkanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere İletişim Uzman Yardımcısı pozisyonunda atama yapabilmek için 30 kişilik boş kadro ile Genel İdare Hizmetleri sınıfında 8 ve 9 uncu dereceli kadrolarda atamak üzere Memur Alımı yapılacak.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

İletişim Başkanlığı İletişim uzman Yardımcılığı sınavı için adaylardan genel ve özel nitelikler talep edilecektir. Bu kapsamda Genel olarak;

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

- Kamu haklarından mahrum olmamak,

- Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,

- Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, 

- Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, 

- Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,

şartları aranacak.

KPSS Şartı Aranmayacak!

İletişim Başkanlığı memur alımı KPSS Şartı olmaksızın yapılacak. Bu kapsamda İlanda da belirtildiği gibi,

Sınava başvuru için KPSS şartı aranmamaktadır.

Yaş Şartı:

01/01/2023 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış (01/01/1988 tarihi ve sonrasında doğanlar) olmak.

Eğitim Şartı:

En az dört yıllık lisans eğitimi veren; Hukuk, siyasal bilgiler, iktisadî ve idarî bilimler, işletme ve iktisat fakültelerinden, İletişim fakültelerinden, Mühendislik fakültelerinin bilgisayar mühendisliği bölümlerinden, İlgili fakültelerin psikoloji, antropoloji, sosyoloji, sosyal antropoloji, halkbilim, insan ve toplum bilimleri bölümlerinden mezun olmuş olmak gereklidir.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

İletişim Başkanlığı memur alımında Başvurular Aralık ayında gerçekleştirilecek. Bu kapsamda başvurular sadece İnternet üzerinden yapılacak.

Başvuru Tarihleri: 19 Aralık 2022 - 02 Ocak 2023

Başvuru Adresi: Başvurular Sadece Gazi Üniversitesi Ölçme ve Değerlendirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (GAZİÖDM) web sitesi http://gaziodm.gazi.edu.tr adresindeki duyuruda yer alan adımlar takip edilerek https://basvuru.gazi.edu.tr adresi üzerinden yapılacaktır.

İLANIN TAM METNİ

Editör: TE Bilisim