Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı memur alımı ilanı yayımlandı. Az Önce Resmi gazetede 30 Eylül 2023 tarihli yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre İletişim Başkanlığı bünyesindeki eksikliği gidermek üzere 30 kişilik boş kadro ile Uzman Yardımcısı alımı gerçekleştirilcek. Bu kapsamda yayımlanmış olan ilana göre İletişim Başkanlığı memur alımı şartları ve diğer detaylar haberde.

30 Memur Alımı Kontenjan Dağılımı Nedir?

İletişim Uzman Yardımcısı unvanıyla atama yapılabilecek azami kadro sayısı 30 (otuz) adettir. Giriş sınavını kazananların atamaları GİH sınıfından 8 ve 9’uncu derece kadrolara yapılacaktır.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

İletişim Başkanlığı memur alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak " gibi şartlar aranacak.

Özel Başvuru Şartları Nedir?

01/01/2023 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış (01/01/1988 tarihi ve sonrasında doğanlar) olmak,

En az dört yıllık lisans eğitimi veren; - Hukuk, siyasal bilgiler, iktisadî ve idarî bilimler, işletme ve iktisat fakültelerinden, - İletişim fakültelerinden, - Mühendislik fakültelerinin bilgisayar/yazılım mühendisliği bölümleri ile istatistik lisans bölümlerinden, - İlgili fakültelerin psikoloji, antropoloji, sosyoloji, sosyal antropoloji, halkbilim, insan ve toplum bilimleri bölümlerinden, veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak,

KPSS Şartı Yok!

İletişim Başkanlığı memur alımı için adaylardan herhangi bir KPSS Şartı aranmayacak. Buna göre söz konusu uzman yardımcısı alımı ilanına başvurular Sınav ücreti ile yapılacak.

Sınav Ücreti Ne Kadar?

Sınav başvuru ücreti 240 (iki yüz kırk) TL’dir. Ödeme, sınav başvurusu esnasında ANKUZEF (ASYM)’nin ödeme linki üzerinden banka/kredi kartı vasıtasıyla yapılacaktır.

Başvurular ne Zaman Yapılacak?

İletişim Başkanlığı memur alımı için başvurular Ekim ayı içerisinde alınacaktır. Buna göre 16/10/2023-27/10/2023 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Sınav Yönetim Merkezi ANKUZEF (ASYM) web sitesi (http://asym.ankara.edu.tr ) üzerinden yapılacaktır.

İLANIN TAM METNİ