İçişleri Bakanlığı  memur alımı başvurusu başladı. Resmi gazetede 15 Ocak 2024 tarihi ile gelmiş olan duyuruya göre Bakanlık taşra teşkilatındaki eksikliği karşılamak üzere farklı alanlarda olmak üzere 75 İl Planlama Uzman Yardımcısı alımı yapacak. 

İçişleri Bakanlığı alımları KPSS Puanı ile yapılacak olup sözlü sınav değerlendirmesinden geçen daylara Giriş sınavı yapılacak.

Başvurular Sona Eriyor!

İçişleri Bakanlığı memur alımı başvuruları sona eriyor. Bakanlık bünyesine 75 İl Planlama Uzman Yardımcısı alımı yapacak olup henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını bir an önce gerçekleştirmeleri gereklidir.

Son Başvuru Tarihi: 2 Şubat 2024

Başvuru Ekranı:  https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-bakanligi-personel-sinav-basvurusu

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

KPSS puan türü/puanı ve il/fakülte-bölüm tercih sıralamasına göre ilan edilen kadro sayısının en fazla 4 katı arasına giren adayların başvuruları, modülde yer alan başvuru belgeleri üzerinden kontrol edilecektir

75 Memur Alımı Kontenjan Dağılımı Nedir?

İçişleri Bakanlığı  5 Farklı alanda 75 memur alacak. Alımlar;

  • 30 Kişi, Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri,
  • 5 Kişi, Hukuk Fakültesi,
  • 20 Kişi İletişim Fakültesi
  • 2 Kişi Mimarlık ( Mimarlık Programı ),
  • 18 Kişi Mühendis ( 12 İnşaat, 2 Makine ve 4 Elektrik Elektronik ),

46 Şehir Memur Alımı Kontenjan Tablosu:

Başvuru İçin Adaylardan hangi Şartlar Aranacak?

İçişleri Bakanlığı memur alımı için başvurular bazı nitelikler doğrultusunda yapılacak. Bu kapsamda genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak gereklidir.

Yaş Şartı Nedir?

1 Ocak 2024 tarihi ile 35 yaşını doldurmamış olmak (01/01/1989 tarihinden sonra doğanlar),

KPSS Şartı Nedir?

2022 veya 2023 yıllarında yapılmış olan KPSS den yukarıda tabloda belirtildiği üzere KPSSP33, KPSSP4, KPSSP3 veya KPSSP1 puan türünden en az 70 ve üzeri puan almış olmak.

Eğitim Şartı:

Adayların en az dört yıllık eğitim veren üniversitelerin Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri, Hukuk Fakültesi, İletişim Fakültesi, Mimarlık ( Mimarlık Programı ), Mühendis bölümlerden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birisini bitirmiş olmak,

İLANIN TAM METNİ

Gelişmelerden anında haberdar olmak için İşin Olsa mobil uygulamasını indiriniz.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA