Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı ilanı geldi. Resmi Gazetede 31 Aralık 2023 tarihi ile gelmiş olan memur alımı ilanına göre HMB bünyesine 400 Memur alımı gerçekleştirecek. Bakanlığına Türkiye Geneli Taşra Teşkilatı biriminde görevlendirilmek üzere 400 Memur Alımı yapılacak. Memur kadrosu Defterdarlık Uzman yardımcısı olarak bildirilmiştir.

400 Defterdarlık Uzman Yardımcısı Kontenjan Dağılımı Nedir?

HMB Memur Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Hazine ve Maliye Bakanlığının Defterdarlık Uzman yardımcısı alımı için adaylardan genel ve özel şartlar aranacak. Bu kapsamda Genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Özel olarak ise, KPSS, Eğitim, Yaş şartları aranacak.

Genel Şartlar Nedir?

Adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak.

KPSS Şartı Nedir?

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur almında adaylardan 2022 veya 2023 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP32, KPSSP33, KPSSP37, KPSSP38, KPSSP42, KPSSP43, KPSSP44, KPSSP45, KPSSP46, KPSSP47 ve KPSSP48 puan türünden en az 65 puan almış olmak şartı aranacak.

Eğitim Şartı nedir?

En az dört yıllık eğitim veren üniversitelerin Siyasi Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, ve İdari bilimler ve bunlarda denkliği bulunan yurtdışı veya yurtiçi yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmak gerekmektedir.

Yaş Şartı Nedir?

Sınavın yapılacağı yılında Ocak ayının ilk günü itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak gereklidir. Yani  01 Ocak 1989 ve sonrası doğumlu olmak gereklidir.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

HMB Defterdarlık Uzman yardımcısı alımında başvurular Mart ayı içerisinde gerçekleştirilecek. Başvurular sadede MHB kariyer adresi üzerinden yapılacak.

Başvuru Tarihleri: 4 - 15 Mart 2024

Başvuru Ekranı: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/

İLANIN TAM METNİ

Editör: Erhan İmamoğlu