Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı başvurusu sona eriyor. 2024 yılı için alınacak olan 400 Defterdarlık Uzman Yardımcısı alımı için başvuurlar alınacak. Buna göre Hazine ve Maliye Bakanlığı ( HMB ) bünyesine Türkiye geneli 400 Memur alımı yapacak.

Başvurusu başlamış olan Hazine ve Maliye Bakanlığı Alımları için detayları sizlerle aktaracağız.

Bakanlığına Türkiye Geneli Taşra Teşkilatı biriminde görevlendirilmek üzere 400 Memur Alımı yapılacak. Memur kadrosu Defterdarlık Uzman yardımcısı olarak bildirilmiştir.

Başvurular Sona Eriyor!

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı için Başvurularda sona gelindi. Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesine 400 Memur alımı için başvurular 4 Mart 2024 tarihi ile başlamasından sonra artık sona eriyor. Başvuru şartlarını sağlayan adaylar başvurularını sadece Online ortamda gerçekleştirecekler.

Son Başvuru Tarihi: 15 Mart 2024

Başvuru Ekranı: https://www.turkiye.gov.tr/hazine-ve-maliye-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

Giriş sınavına başvuru yapanlardan, en yüksek puanlı adaydan başlamak üzere KPSS puanı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre İlgil şehir listesine göre her il için belirlenen kontenjan sayısının 10 katı kadar aday, o il için yapılacak giriş sınavının yazılı bölümüne katılmaya hak kazanacaktır. Yapılan sıralamada son sıradaki adayla aynı puanlı adaylar da yazılı sınava çağrılacaktır.

Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

Giriş sınavının yazılı bölümüne katılmaya hak kazanan adaylar ile bunların sınava giriş yerleri, yazılı sınav tarihinden en az 10 gün önce (www.hmb.gov.tr) internet sitesinde ilan edilecektir. Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

400 Defterdarlık Uzman Yardımcısı Kontenjan Dağılımı Nedir?

HMB Memur Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Hazine ve Maliye Bakanlığının Defterdarlık Uzman yardımcısı alımı için adaylardan genel ve özel şartlar aranacak. Bu kapsamda Genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Özel olarak ise, KPSS, Eğitim, Yaş şartları aranacak.

Genel Şartlar Nedir?

Adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak.

KPSS Şartı Nedir?

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur almında adaylardan 2022 veya 2023 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP32, KPSSP33, KPSSP37, KPSSP38, KPSSP42, KPSSP43, KPSSP44, KPSSP45, KPSSP46, KPSSP47 ve KPSSP48 puan türünden en az 65 puan almış olmak şartı aranacak.

Eğitim Şartı nedir?

En az dört yıllık eğitim veren üniversitelerin Siyasi Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, ve İdari bilimler ve bunlarda denkliği bulunan yurtdışı veya yurtiçi yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmak gerekmektedir.

Yaş Şartı Nedir?

Sınavın yapılacağı yılında Ocak ayının ilk günü itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak gereklidir. Yani  01 Ocak 1989 ve sonrası doğumlu olmak gereklidir.

İLANIN TAM METNİ