Hacettepe Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. Az önce yayımlanmış olan ilana göre Hacettepe Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere 4/B personel alımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda alımlar KPSS Puanı ile Mülakatsız gerçekleştirilecek.

Personel Alımı Kontenjan Dağılımı Nedir?

Hacettepe Üniversitesi toplamda 16 kişilik kadro ile Hacettepe Üniversitesi Merkez ( Ankara ) biriminde görevlendirilmek üzere Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Bu kapsamda;

  • Lisans Mezunu 1 Büro Personeli, 
  • Ön Lisans Mezunu 14 Büro Personeli,
  • Lise mezunu 1 Destek Personeli,

alımı gerçekleştirecektir.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Hacettepe Üniversitesi sözleşmeli personel alımında genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir Sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi nitelikler aranacaktır.

KPSS Şartı Nedir?

Adaylardan 2022 yılında yapılmış olan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 veya 65 puan almış olmak gereklidir. 

Mesleğe Göre Özel Şartlar:

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Üniversite personel alımı için başvurular Aralık ayı içerisinde geçerli olacak. Bu kapsamda sadece İstenen belgelerle birlikte 15 gün içerisinde online olarak başvuru yapılacak.

Başvuru Tarihleri: 1 - 15 Aralık 2023

Başvuru Ekranı: isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr

İLANIN TAM METNİ

Editör: TE Bilisim