Polis Özel Harekat PÖH Alımı Ne Zaman Yapılacak? PÖH Alımı Gelişmeleri Nedir?

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Özel Harekat PÖH alımı ne zaman yapılacak? Polis Özel Harekat PÖH alımında son dakika gelişmeleri nedir?

Polis Özel Harekat PÖH Alımı Ne Zaman Yapılacak? PÖH Alımı Gelişmeleri Nedir?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunan Emniyet Genel Müdürlüğü açık pozisyonları için Polis Akademisi Başkanlığı aracılığı ile polis öğrencisi alımları gerçekleştirmektedir. Bu sene de Polis Özel Harekat PÖH alımları yapılacak mı ve ne zaman yapılacak soruları giderek artmaya devam ediyor.

2018 yılına girilmesi ile birlikte İşin Olsa ekibi olarak yaptığımız tespit sonucu bu sene 10 bin 703 kişilik Polis Özel Harekat PÖH alımının yapılmasının planlandığını belirtmiştik. Buna göre halan PÖH alımına ilişkin bir bilgi verilmedi. Peki alımlar ne zaman yapılacak, PÖH alımı gelişmeleri nelerdir?

PÖH ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

Emniyet Genel Müdürlüğünün bu sene Polis Özel Harekat PÖH sınıfı için öğrenci alımı yapması bekleniyor ancak halen konu hakkında bir bilgi verilmedi. Alımların eğitimleri devam etmekte olan 19. dönem, 20. dönem ve eğitimleri başlayacak 21. dönem POMEM'deki doluluk kapasitesine göre yapılması beklenmektedir.

Şu an için İçişleri Bakanlığından ya da Emniyet Genel Müdürlüğünden Polis Özel Harekat PÖH alımı hakkında bir gelişme paylaşılmadı. Yakın zamanda konu hakkında duyuru yapılması beklenmekte olup özellikle İşin Olsa ekibi olarak bizler Polis Haftasında müjdenin verilebileceğini düşünüyoruz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
YASİN EMRE
YASİN EMRE - 5 yıl Önce

35 Yaşını Geçmemiş Gönüllülere Başvuru Hakkı Tanımalarınızı Rica Ediyoruz. Lütfen Bizleri Mahrum Bırakmayın.

Ahmet
Ahmet - 5 yıl Önce

Özellikle sayıları kırk bin elli bin lise mezunları (teknik lise mezunları) PÖH alımlarının bir an önce başlamasını beklemektedirler.Çünkü lise mezunlarının diğer kurumlara ve POMEM'e alımları olmamaktadır.

Osman
Osman - 5 yıl Önce

Yaş sınırı 35 olsun yetkilerden bu konu ile bir çalışma. Yapmalarını istiyoruz yetkililerinden sayın cumhurbaşkanımız dan bu konu ile bir çalışma yapmasını istiyoruz

Ahmet virdil
Ahmet virdil - 5 yıl Önce

Yetkililerden ricamız biran önce alımların olmasıdır şehitlerimizin ve işsizliğin kini damarlarında duran bir sürü genç var.

Yasin
Yasin - 5 yıl Önce

Pöh alımları ne zaman belli olucak ve lise mezunları başvura bilecekmi

Yasin
Yasin - 5 yıl Önce

Pöh alımları ne zaman belli olucak ve lise mezunları başvura bilecekmi acıklama yapmanızı merakla bekliyoruz.

Özde
Özde - 5 yıl Önce

Artık olsun pöh ya kaç aydır bekliyoz

Samet
Samet - 5 yıl Önce

Artık baslasın