Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı için duyuru geldi. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan Gençlik Çalışanı Alımı kapsamında başvuru sonuçları sonrasında Sözlü sınava katılan adaylar için sonuçlar açıklandı.

Sözlü Sınav Sonuçları Açıklandı!

Başvurusu 8 Ocak 2024 tarihi ile bitmesinden sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı 1071 Gençlik Çalışanı alımı için başvuru sonuçları 27 Ocak 2024 tarihi ile açıklanmıştı.

51 KPSS Taban Puan ile Sözlü Sınava Katılan Oldu!

Başvurular zaten 50 Taban KPSS Puanı ile alındığından sonuçlarda en düşük KPSS puanı da belli oldu. Bu kapsada en düşük 51 KPSS Puanı ile atama yapılırken

Taban KPSS Atama Puanı:

  • Rize'de 51,28123 puan ile atama

Tavan KPSS Atama Puanı:

  • Ankara'da 89,01212 puan ile atama

Sözlü Sınav Sonuçları Açıklandı!

Gençlik ve Spor Bakanlığı taşra teşkilatı birimlerinde istihdam edilmek üzere, 12 – 16 Şubat 2024 tarihlerinde gerçekleştirilen “2023 Yılı Sözleşmeli Gençlik Çalışanı Alımı” sınavına katılan adaylar, sınav sonuçlarını Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı kariyer kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) Başvurularım – Değerleme Sonuçları başlığı altından öğrenebilecektir.

Belge Teslim Tarihi Açıklandı!

Atanmaya hak kazanan asıl adaylar, aşağıda belirtilen belgeleri yerleştikleri Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerine 03 – 07 Haziran 2024 tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde teslim edecektir.

İstenen Belgeler Nelerdir?

1.      Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası ve adres bilgilerine ilişkin yazılı beyan.

2.      Yükseköğrenim diploması veya mezuniyet belgesinin ya da eğitimini yurtdışında tamamlamış olanlar için diploma denklik belgesinin aslı veya resmi makamlardan alınan onaylı örneği.(Atanmaya hak kazandıkları pozisyonlarda belirtilen gruplar itibarıyla öğrenim durumlarını gösterir mezuniyet belgeleri)

3.      Merkezi sınav sonuç belgesinin doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı.

4.      Yazılı özgeçmiş.

5.      Son altı ay içerisinde çekilmiş iki adet biometrik fotoğraf.

6.      Adli sicil kaydına ilişkin yazılı beyan ve e-Devlet portalından doğrulama belgesi.

7.      Sağlık açısından görevini devamlı yapmasına engel bir durumu olmadığına dair yazılı beyan.

8.      Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmadığına dair yazılı beyan.

9.      Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair yazılı beyan.

10.  Varsa Sosyal Güvenlik Kurumu hizmet dökümü.

11.  Varsa Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli personel pozisyonlarında tam zamanlı olarak görev yapmakta iken kurumlarınca sözleşmesi feshedilen ya da sözleşmesini tek taraflı fesheden adayların, bir yıllık bekleme süresini doldurdukları ile ilgili önceki kurumlarından alınmış onaylı hizmet belgesi.

12.  Gençlik Çalışanı 6. Grup için başvuru yapan adaylardan; Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Liderliği Yetiştirme Eğitimini başarı ile tamamladığını gösterir Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Liderliği Eğitim, Çalışma Usul ve Esaslarına Dair Yönerge kapsamında Bakanlığımızca verilen Gençlik Liderliği Belgesi.

SONUÇLARDAN VE GELİŞMELERDEN HABEDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA