Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere 923 personel alımı yapacağını duyurmuştu. Başvurularda artık sona geldik. Farklı şehirlerde olmak üzere Psikolog, Gençlik Çalışanı ve Spor Uzmanı alımı yapılacak. Başvurular KPSS puanına göre yapıldı. Peki merakla beklenen başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Başvuru Değerlendirmesi nasıl yapılacak?

923 Personel Alımı Yapılacak!

Bakanlık 2021 yılı yayımladığı personel alımı ilanı ile bünyesine KPSS puanına göre 923 Sözleşmeli personel alımı yapacak. 81 Şehirde olmak üzere 373 Spor Uzmanı, 500 Gençlik Çalışanı, 50 Psikolog alımı yapılacak.  Başvurular 24 - 28 Ocak 2022 tarihleri arasında. Kontenjan dağılımı ve ilan detaylarına ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

GSB 923 Gençlik Çalışanı, Psikolog ve Spor Uzmanı Alımı İlanı! Kontenjan Dağılımı

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı sözleşmeli olarak 923 personel alımı için adaylardan KPSS şartı talep ediyor. Bu kapsamda 2020 yılı KPSS'den Lisans seviyesinde KPSSP3 puan türünden Spor Uzmanı ve Psikolog alımı için 60 KPSS Taban puanı ve Gençlik Çalışanı için 50 KPSS Taban puan şartı vardı.

Değerlendirmelerde de KPSS Puanı kullanılacaktır. Buna göre en yüksek puandan başlamak üzere en düşük puana kadar yapılacak sıralama ile Şehir ve Kontenjana göre yapılacak sıralama ile kadro sayısının 3 katı adar aday belirlenerek Sınava katılmaya hak kazanan adaylar açıklanacaktır.

Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

GSB 923 Personel alımı başvuruları 28 Ocak 2022 tarihi ile sona erecek olup başvuru sonuçlarının en geç Şubat ikinci haftası ile açıklanması bekleniyor. Başvuru sonuçları açıklanarak sözlü sınava katılacak adaylardan anında haberdar olmak için İşin Olsa Mobil uygulamasını indirebilirsiniz.

Ayrıca Atamalarda KPSS Taban puanın 55 puana kadar düşmesi bekleniyor. Sınav konuları nedir? Aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

GSB 923 Gençlik Çalışanı, Psikolog ve Spor Uzmanı Alımı Sınav Konuları

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Editör: TE Bilisim