Gelir İdaresi Başkanlığı memur alımı yapıyor. KPSS Puanına göre başvuru için GİB bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı alanlarda Devlet gelir Uzman Yardımcısı alımı yapılacağı açıklandı. Alımlar sadece Ankara için gerçekleştirilecek olup kontenjan dağılımı ve Başvuru şartlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Başvurular Sona Eriyor!

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı bünyesine 50 Devlet Memur alımı için başvurular 7 Mart 2024 tarihi ile başlamıştı ve artık sona eriyor. Bu kapsamda Ön Başvurular en geç 13 Mart 2024 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gerekmektedir. Ayrıca adaylara Geç başvuru sürecide verilecek. Buna göre başvuru için aşağıdaki tarihleri ve bilgileri kullanabilirsiniz.

Gelir İdaresi Başkanlığı Devlet Gelir uzman Yardımcısı alım başvuru için süreç 2024 yılı içerisinde yapılacak. Sadece online yapılacak başvurular geçerli olacak.

Ön Başvuru Tarihleri: 7 - 13 Mart 2024

Nihai Başvuru Tarihleri: 22 - 28 Mart 2024

Geç Başvuru Günü: 3 Nisan 2024 

Adaylar ön başvurularını ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet aracılığıyla (ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden) veya ÖSYM’nin mobil uygulamasından T.C. kimlik numarası ve aday şifreleri ile elektronik ortamda yapacaklardır.

GİB 1271 Memur Alımı Yapacak!

Gelir İdaresi Başkanlığından gelen bir diğer duyuru ise Gelir Uzman Yardımcısı ( GUY ) alımı için başvuru süreci Bayramdan soınra başlayacak. GİB bünyesine 1271 Memur alımı yapacak. Detaylar aşağıdaki bağlantıda.

Gelir İdaresi ( GİB ) 1271 Memur ( GUY ) Alımı Sona Eriyor! Gelir İdaresi ( GİB ) 1271 Memur ( GUY ) Alımı Sona Eriyor!

Uzman Yardımcısı Alımı Kontenjan Dağılımı:

Gelir İdaresi Başkanlığı aşağıdaki tabloda açık bulunan (A) grubu kadrolara atanmak üzere 50 (elli) Devlet Gelir Uzman Yardımcısı alınacaktır.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Gelir İdaresi başkanlığı GUY alımı için genel olarak adaylardan 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun A Bendinin 48. maddesindeki şartlar aranacaktır. Buna göre;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
  • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,
  • Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak,

KPSS Şartı Nedir?

ÖSYM tarafından 2022 veya 2023 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavlarının birinden 1. Grup (İİBF - Hukuk) için KPSSP48 türünden, 2. Grup (Mühendislik) için KPSSP3 türünden 70 ve üzeri puan almış olmak,

Eğitim Şartı:

Yukarıdaki tabloda yer almakta olan alanlara göre adayların en az Dört yıllık eğitim veren bölümlerinden mezun olmuş olmak gerekmektedir.

Yaş Şartı Nedir?

Sınava, T.C. uyruklu olup (Bulgaristan’dan göç dâhil) sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış (1 Ocak 1989 tarihinde veya bu tarihten sonra doğanlar) olanlar başvurabilecektir.

İLANIN TAM METNİ