Gelir İdaresi Başkanlığı Memur alımı yapacak. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre Gelir İdaresi Başkanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Türkiye Geneli olmak üzere farklı şehirlerde 2000 Gelir Uzman Yardımcısı alımı yapılacak. Bu kapsamda adaylardan aranan şartlar ve detaylar belli oldu. Öte yandan adayların beklediği üzere KPSS Puanında esnetilme yapıldı.

İşin Olsa ekibi olarak bu haberimizde sizlere Gelir İdaresi Başkanlığı memur alımı KPSS detaylarını aktaracağız.

2000 Memur Alımı Yapılacak!

Gelir İdaresi Başkanlığı memur alımı yapıyor. 81 şehirde atanmak üzere toplamda 2000 Gelir Uzman yardımcısı alımı yapılacak. Alımlar farklı ilçelerde bulunun birimlere yapılacak. şehre göre kontenjan dağılımı ve detaylara aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

KPSS Puanı Düşürüldü!

Gelir İdaresi Başkanlığı 2000 Memur alımında KPSS puanında esnetilme yapıldı. Geçtiğimiz dönemlerde gerçekleştirilmiş olan Gelir Uzman Uzman Yardımcısı alımı için adaylardan Taban 70 KPSS Puanı şartı aranıyordu. Ancak 2023 yılı ikinci Dönem için yayımlanan GUY Alımı için Taban 65 KPSS Puanı şartı aranacak. 5 Puan esnetilme yapılmıştır.

KPSS Şartı olarak adaylardan, 2022 ve 2023 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavlarının birinden KPSS (A) P48 türünden 65 ve üzeri puan almış olmak şartı aranacaktır.

Kimler Başvuru Yapabilecek?

Söz konusu GUY Alımı ilanı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Ayrıca 35 yaşını doldurmamış olmak ve en az Dört yıllık eğitim veren Üniversitelerden mezun olmuş olmak gereklidir.

Başvuru Değerlendirmesi KPSS İle Yapılacak!

Adaylar başvuru sırasında öncelik sırasına göre en fazla 5 (beş) ili tercih edebileceklerdir. İl içinde atama yapılacak birden fazla yer belirlenmişse, adaylar belirlenen bu yerlerin tamamını, tercih ettikleri her il için ayrı ayrı olmak üzere öncelik sırasına göre başvurularında belirtmek zorundadırlar. Adaylar daha sonra bu tercihlerinden vazgeçemeyeceklerdir. Adayların, tercih ettikleri illerden hangi ilin yazılı sınavına gireceği, KPSS (A) puanı esas alınarak yapılan başarı sıralamasına göre tespit edilecektir.

Başvurular ne Zaman?

Başvuru Tarihleri: 21 - 30 Kasım 2023

Başvuru Adresi: sinav.gib.gov.tr adresindeki “Online Sınav Sistemi”ne kayıt olarak, sistemde yer alan sınav başvuru formunu elektronik ortamda doldurmaları suretiyle yapılacaktır.

BAŞVURU KILAVUZU BURADA

İLANDAN VE GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Editör: TE Bilisim