Burun Estetiği Olmak Asker ve Polis Alımına Başvuru Yapmakta Engel mi?

Pek çok adayın merak ettiği burun estetiği polis olmaya engel mi olur? Askeri alımlardan, uzman jandarma, subay astsubay olmak isteyen adayların başvurularda estetik olmak engel olup olmadığı konusunda bu haberimizde detaylı olarak aktarıyoruz.

Burun Estetiği Olmak Asker ve Polis Alımına Başvuru Yapmakta Engel mi?

İçişleri Bakanlığı Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 2020 yılı polis alımı ilanları beklenirken Peki adayın Merak ettiği başvuru şartlarında bazı başlıkları haberimize taşımaya devam ediyoruz.

Birçok kişinin hayalinden bir tanesi olan polis mesleğine başvurularında bazı sağlık şartları aranmaktadır. Emniyet Teşkilatı sağlık yönetmeliğinde pekçok husus bir şekilde ifade edilmiştir. Estetik olmak konusu ise net bir şekilde burun estetiği olmamak gerekir şeklinde geçmemektedir. Fakat adayların estetik olduklarında vicutta herhangi bir iz kalıp kalmaması başvuruda nemli olmaktadır. Bazı vatandaşlarımız şekil yönünden görünüm kaygısı ile estetik ameliyatı olmak istemektedirler. Emniyet teşkilatının sağlık yönetmeliğinde vücudun herhangi bir yerinde bulunan izler elme nedeni olabilmektedir. Bu sebeple adayların vücudunun herhangi bir yerinde iz bulunmaması şartı ile yapılan tedaviler, operasyonlar başvurularda herhangi bir engel neden olmayacaktır.

BURUN ESTETİĞİ POLİS VE ASKER OLMAYA ENGEL Mİ?

Estetik ameliyatlardan burun göğüs ya da dövme sildirme operasyonları için bu durum eğer ameliyat sonrasında vücutta herhangi bir biz kalmaması durumunda adayların herhangi bir sorunla karşılaşmayacağını düşünmekteyiz. Burun estetiği olmak askeri alımlarda engel olur mu? Türk Silahlı Kuvvetleri'nin açıklamış olduğu sağlık yönetmeliği maddelerine göre burun bozukluklarının düzeltilmesi amacıyla gerçekleştirilen ameliyatlar, yönetmenin A bendinde Herhangi bir engel teşkil eden husus olarak sayılmamaktadır. 

2020 YILI POLİS ALIMI İLANLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde Çarşı ve Mahalle Bekçisi ile Pols Memuru alımı ilanları Polis Akademisi Başkanlığı tarafından gerçekleştiriliyor. 2020 yılında POMEM ile PMYO sınavı başvuruları alınması beklenmektedir. Adaylar bu alımlarda lise, önlisans ve lisans mezunu olmaları ile başvuru yapabileceklerdir. Başvuru için ilan kılavuzu beklenmektedir Henüz bu konuda resmi bir takvim açıklanmamıştır.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/polis-alimlari/polis-alimi-icin-kritik-hafta-lise-onlisans-lisans-polis-alimi-h35902.html

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2020, 09:53
YORUM EKLE