Gelir İdaresi Başkanlığı memur alımı yapacak. 2024 yılı için beklenen ilan GİB resmi İnternet adresi üzerinde yayımlanmış olup adaylara paylaşılmıştır.

Gelir idaresi Başkanlığı 2024 Yılı Gelir uzman yardımcılığı Giriş Sınavı ile 1271 Gelir Uzman Yardımcısı Alımı yapacağını bildirdi. Alımlar KPSS Puanı ile farklı şehirlerdeki müdürlüklere yapılacak. KPSS Puanı, şehre Göre Dağılım, Başvuru tarihleri ve diğer detaylar haberimizin devamında.

GUY Alımı Başvurusu Sona Eriyor!

Gelir İdaresi Başkanlığı memur alımı başvuruları sona eriyor. Ön Başvurular Sadece başvuru şartlarını sağlayan adaylar tarafından ÖSYM ile yapılıyor.

ÖSYM'den gelmiş olan duyuruya göre Gelir İdaresi Başkanlığı 1271 GUY alımı ön başvuruları ÖSYM AİS sistemi üzerinde başladı.

Son Başvuru Tarihi: 25 Nisan 2024

Nihai Başvuru Tarihleri: 10 - 16 Mayıs 2024

Geç Başvuru Tarihi: 23 Mayıs 2024

Ön Başvuru Ücreti Açıklandı!

Adaylar, 18-25 Nisan 2024 tarihleri arasında sınava ön başvurularını yaptıktan sonra 75,00 TL olan ön başvuru ücretini, 18-26 Nisan 2024 tarihleri arasında (başvurunun son günü saat 23.59’a kadar) ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile yatıracaklardır. Ön başvuru ücretini yatırmayan adayların yapmış oldukları ön başvurular işleme alınmayacaktır

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

1271 Gelir Uzman Yardımcısı Alımı Kontenjan Dağılımı:

Gelir İdaresi Başkanlığı toplamda 38 şehirde olmak üzere Uzman Yardımcısı alımı gerçekleştirecek. Bu kapsamda alımlar farklı şehirlerde olmak üzere aşağıdaki şehirlere göre gerçekleştirilecektir.

38 Şehir Kontenjan Dağılımı:

" Adana, Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Antalya, Ardahan, Artvin, Bartın, Batman, Bingöl, Bitlis, Bursa, Çorum, Diyarbakır, Erzincan, Hakkari, Hatay, Iğdır, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Kars, Kırıkkale, Kilis, Malatya, Manisa, Mardin, Muş, Niğdde, Osmaniye, Samsun, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Tunceli

Aşağıdaki tabloda belirtilen yerlere atanmak üzere, 1271  Gelir Uzman Yardımcısı alımı yapılacak.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Gelir İdaresi Başkanlığının Gelir Uzman Yardımcısı alımı için genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Özel olarak ise KPSS , Eğitim, Yaş şartları aranacak.

KPSS Puan Şartı Düştü!

Geçtiğimiz dönemlerde ve yıllarda yapılan GUY alımlarında Taban puanlar 70 olarak belirtilmişti. Ancak 2023 yılı son olarak yapılan alımlarda Puanlar 65 e düşürüldü.

Bu kapsamda 2024 yılı Gelir Uzman Yardımcısı alımı için adaylardan 2022 veya 2023 yıllarında yapılan KPSS'den A Grubu puana göre KPSSP48 puan türünden en az 65 ve Üzeri Puan almış olmak şartı aranacaktır.

Yaş Şartı Nedir?

2024 yılı Memur alımı için adaylardan 2024 yılının Ocak ayı esas alınacak. Bu kapsamda adayların 35 yaşından büyük olmamaları gereklidir. yani başvurular 01.01.1989 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olanlardan alınacaktır.

Lisans Bölüm Şartı Nedir

En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen dört yıllık fakültelerden birini bitirmiş olmak,

İLANIN TAM METNİ BURADA

ÖSYM KILAVUZU BURADA