Gebze Teknik Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce Resmi Gazetede 9 Nisan 2023 tarihi ile yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Gebze Teknik Üniversitesi bünyesindeki eksikliği gidermek üzere 29 Sözleşmeli personel alacak. En az lise mezunu kontenan dağılımı ve adaylardan aranan başvuru şartlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı:

Lise Mezunu: 2 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 15 Temizlik Hizmetleri, 2 Bakım/Onarım Hizmetleri, 3 Bahçıvan, 2 Taşıma Personeli, 2 Şoför, 1 Aşçı, 

Ön Lisans Mezunu: 1 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 

Lisans Mezunu: 1 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 

Başvuru İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Gebze Teknik Üniversitesi sözleşmeli personel alımında genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartları sağlıyor olmak gereklidir. Buna göre " Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek" gibi şartlar aranacak.

Başvuru Özel Şartları Nelerdir?

2022 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak,

Herhangi bir sosyal güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,

Mesleğe Göre Özel Şartlar:

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Üniversitenin personel alımı başvuruları için süreç 12 Nisan 2023 tarihi ile başlayacak olup en geç 28 Nisan 2023 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Başvurular sadece Personel Daire Başkanlığına iletilmek üzere; Yazı İşleri Müdürlüğüne şahsen teslim etmeleri veya posta yoluyla göndermeleri gerekmektedir.

İLANIN TAM METNİ