Üniversiteler personel alımı ilanı yayımladılar. Resmi gazetede yayımlanmış olan personel alımı ilanlarına göre Üniversiteler bünyelerindeki eksikliği gidermek üzere 510 kişilik kadro ile Personel alımı yapacaklarını bildirdiler. Alımlar en az Lise mezunu adaylar içerisinden gerçekleştirilecektir. üniversite personel alımları için kimler başvuru yapabilecek? Nasıl başvuru yapılacak? Başvurular ne zamana kadar yapılabilecek? Tüm detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşacağız.

Üniversite Personel Alımı Başvuru Şartları Ne Olacak?

Üniversiteler tarafından yayımlanan ilanlara başvuru için genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacaktır. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek" şartları aranacak.

Özel olarak ise adaylardan;

  • Nöbet Usulü çalışmasına engel bir durum olmamak,
  • 2020 yılında yapılan KPSS'den lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 50, 60 veya 70 puan almış olmak,
  • Herhangi bir Sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak,
  • Alım yapılacak meslek grubuna göre ilgili eğitim ve tecrübe niteliklerini sağlıyor olmak gereklidir.

Personel Alımları İçin Mülakat Yapılmayacak!

Sözleşmeli Üniversite Sağlık Personeli Alımı için alımlar 657 sayılı devlet memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere 4/B sözleşmeli olarak personel alınacak olup KPSS puan sırası ele alınacaktır. Buna göre pozisyonuna göre en yüksek puandan başlamak üzere en düşük puana kadar yapılacak sıralama ile değerlendirme yapılacak olup herhangi bir yazılı veya sözlü mülakat yapılmaksızın puan sırasına göre atama gerçekleştirilecektir.

510 Personel Alımı Yapacak Üniversite ve Detayları:

Pamukkale Üniversitesi 185 Personel Alımı İlanı:

Pamukkale Üniversitesine personel alımı için lise, ön lisans ve lisans mezunu personel alınacak olup başvurular, 25 Hemşire, 1 Büro Personeli, 2 Eczacı, 5 Laborant, 1 Psikolog, 3 Röntgen Teknisyeni, 1 Sosyal Çalışmacı, 13 Diğer Sağlık Personeli, 15 Sağlık Teknikeri, 1 Mühendis, 2 Spor Uzmanı, 3 Tekniker, 4 Teknisyen, 28 Hasta Bakım Personeli), 40 Temizlik Personeli kadrolarında alım yapılacaktır. Başvurular en geç 24 Ağustos 2022 tarihine kadar alınacak. İlan Hakkında Detaylı Bilgi Burada

Boğaziçi Üniversitesi 209 Personel Alımı İlanı:

Üniversiteye 35 yaş şartı ile Teknik alanda personel alınacak. En Az lise mezunu personel alımı yapılacak olup alımlar, koruma ve Güvenlik Görevlisi, Destek Personeli, Bahçıvan, Şoför, Teknisyen, Tekniker, Mühendis alımı gerçekleştirilecektir. Başvurularda KPSS puan sıralaması kullanılacak olup herhangi bir Taban puan şartı olmaksızın sözleşmeli 209 personel alımı yapılacak. Kontenjan dağılımı ve başvuru şartları için Buraya Tıklayınız.

Trakya Üniversitesi 65 Personel Alımı İlanı:

Sağlık alanında olmak üzere Trakya Üniversitesi 65 sözleşmeli personel alacak. Buna göre alımlar, 3 Eczacı, 6 Hemşire, 1 Psikolog, 1 Sağlık Tekniker, 1 Mimar, 1 Mühendis, 2 Tekniker, 3 Teknisyen, 18 Büro Personeli, 22 Destek Personeli, 7 Güvenlik Görevlisi kadrolarında gerçekleştirilecek. Buna göre başvuru yapmak isteyen adayların KPSS P94, P93 ve P3 puan türünden puan alınmış olması gerekmektedir. İlan hakkında detaylı bilgi alabilmek için Buraya Tıklayınız.

Marmara Üniversitesi 4 Personel Alımı Detayları

Karadeniz Teknik Üniversitesi 1 Personel Alımı Detayları

Dokuz Eylül Üniversitesi 28 Personel Alımı İlanı:

izmir Dokuz Eylül bünyesinde görev yapacak 28 sözleşmeli personel alacak. Buna göre, Lise Mezunu: 8 Temizlik Personeli, 2 Şoför, Ön Lisans Mezunu: 5 Sağlık Teknikeri, 5 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Lisans Mezunu: 5 Hemşire, 3 Büro personeli alımı yapılacak. Başvurular en geç 23 Ağustos 2022 tarihine kadar yapılması gereklidir. İlanın Detayları İçin Buraya Tıklayınız.

Şırnak Üniversitesi 18 Personel Alımı İlanı:

Şırnak Üniversitesine Lise mezunu 10 Temizlik görevlisi, Ön Lisans mezunu 1 Şoför ve Lisans mezunu 6 büro personeli alımı gerçektir. Başvurular KPSS puanı ile Mülakatsız yapılacak. İlan hakkında detaylı bilgi için Buraya Tıklayınız.

Kamuya Ağustos Ayı 3190 Memur Personel Alımı Devam Ediyor!

Ağustos ayı kapsamında olmak üzere ilanlar yayımlandı. Buna göre Bakanlıklar, Kurumlar ve Üniversiteler toplamda 3190 kişilik kadro ile alım yapacak. İlanların detayları için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İLGİLİ HABER: Ağustos Ayı 2022 Kamuya 3190 Memur Personel Alımları! En Az Lise - KPSS li KPSS siz