Türk Silahlı Kuvvetleri bilindiği üzere bundan sonra açık pozisyonlarını ihtiyaçları için Milli Savunma Üniversitesi aracılığı ile doldurmaktadır. İlk alımlar geçtiğimiz sene yapıldı ve bu sene de Milli Savunma Üniversitesine ikinci öğrenci alımı gerçekleştirilecektir.

Buna göre Milli Savunma Üniversitesi bünyesindeki Astsubay Meslek Yüksek Okullarında eğitilmek üzere toplam 5 bin 992 astsubay öğrencisi alımı yapılacak. Peki astsubay alımına kimler başvuru yapabilir? İşin Olsa ekibi olarak Milli Savunma Üniversitesi en az lise mezunu 5 bin 992 astsubay alımı hakkında tüm detayları sizlere aktarıyoruz.

HANGİ KOMUTANLIK KAÇ ÖĞRENCİ ALACAK?

Milli Savunma Bakanlığına bağlı Türk Silahlı Kuvvetleri, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Özel Kara Kuvvetler Komutanlığı en az lise mezunu  5 bin 992 astsubay alımı gerçekleştirecektir. Hava Kuvvetleri Komutanlığı -  Bin 899 Astsubay, Özel Kuvvetler Komutanlığı - 600 Astsubay, Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 2 Bin 657 Astsubay, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı - 836 Astsubay öğrencisi alımı gerçekleştirecektir. Peki alıma başvurular nasıl yapılacak, kimler müracaat edebilir, başvuru tarihleri nedir?

ARANACAK ŞARTLAR VE BAŞVURU DETAYLAR!

Milli Savunma Bakanlığına bağlı Türk Silahlı Kuvvetleri, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Özel Kara Kuvvetler Komutanlığı 5 bin 992 astsubay alımı yapacak. Peki aranacak şartlar nedir? Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, En az lise mezunu olmak, Sicili temiz ya da belirli suçlardan fazla olmamak, Astsubay MYO İçin 1997 ve sonrası doğumlu olmak, Boy - kilo orantılı olmak şartı aranmaktadır. Bu şartlara sahip adayalr başvurularını 15 Şubat 2018 tarihine kadar gerçekleştirebilir.

RESMİ BİLDİRİYİ BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

Editör: TE Bilisim