Korucu alımı ilanı yayımlandı. Az Önce Kaymakamlık sitesinde yayımlanmış olan Korucu Alımı ilanına göre Elazığ'da bulunan Arıcak Kaymakamlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 30 Korucu alımı yapılacağı açıklandı. Bu yönde alımlar kaymakamlık farklı mahallere gerçekleştirilecek olup İşin Olsa ekibi olarak Kontenjan dağılımı ve başvuru şartları hakkında detayları sizlere aktaracağız.

Elazığ 30 Korucu Alımı Kontenjan Dağılımı Nedir?

Korucu alımı kapsamında yayımlanmış olan ilana göre Elazığ Arıcak Kaymakamlığı tarafından bildirilmiş olan farklı mahallelere Güvenlik Korucusu Alımı yapılacak. Buna göre alımlar;

  • 2 Kişi Saman Mahallesine,
  • 3 Kişi Erimli Beldesi,
  • 7 Kişi Haberci Mahallesine,
  • 4 Kişi Kutludüğün Mahallesine,
  • 6 Kişi Yaylabaşı Mahallesine,
  • 3 Kişi Kambertepe köyüne,
  • 2 Kişi Ormanpınar Köyüne,
  • 3 Kişi Erbağı Köyüne,

Korucu Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Korucu alımı başvurusu için adaylardan genel ve özel nitelikler aranacak. Bu kapsamda adaylardan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, terörle mücadele kanununda sayılan terör suçlarına katılmamış ve bu konuda hüküm giymemiş olmak, Kan davasından hüküm giymemiş olmak, Hali hazırda görevlendirileceği köyde veya Jandarma sorumluluk bölgesindeki mahallede ikamet etmek, Herhangi bir siyasi parti üyeliği olmamak,  Siyasi parti üyesi olmamak, Köy/mahalle muhtarı ve ihtiyar heyeti üyeliği hariç mahalli idarelerin seçimle göreve gelen organlarında görevli olmamak " gibi genel şartlar aranacaktır.

Kadın Adaylarda Başvuru Yapabilecek?

Korucu alımı ilanına Kadın Adaylarda başvuru yapabiliyor. Bu kapsamda Askerliğini yapmış olmak gereklidir. kadın adaylar için 21 yaşını doldurmuş olmak. gereklidir.

KPSS Şartı Yok! Eğitim Seviyesi nedir?

Arıcal Kaymakamlığı Korucu alımı başvuruları için adaylardan herhangi bir KPSS Şartı aranmayacak. Buna göre adayların 40 yaşından büyük olmamaları gereklidir.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Korucu alımı başvurusu için süreç başladı. başladı. Göreve alınmada aranacak şartları taşıyan vatandaşlarımızın müracaatta istenen belgeleri tamamlayarak, dilekçeleri ile birlikte 13 Temmuz 2023-11 Ağustos 2023 tarihleri arasında mesai bitimine kadar Arıcak Kaymakamlığına bizzat başvurmaları gerekmektedir.

Başvuru İçin Gerekli Evraklar Hangileridir?

1.  Güvenlik Korucusu olarak görevlendirilmek istediğine dair Arıcak Kaymakamlığına başvuru dilekçesi,

2.  Nüfus kimlik kartının tasdikli bir örneği ve vukuatlı nüfus kayıt örneği,

3.  Diploma sureti,

4. Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış ya da 7179 sayılı kanuna göre askerlikten muaf olduğuna dair belge

5.  Tam Teşekküllü resmi sağlık kuruluşlarından alınmış Güvenlik Koruculuğu yapmasına ve silah kullanmasına mani bir sağlık sorunu olmadığını gösterir sağlık kurulu raporu.

6.  6 adet biyometrik fotoğraf (son 1 yıl içerisinde çekilmiş),

7.  Yaş düzeltmesi yaptıranlar için yaş düzeltme belgesi

İLANIN TAM METNİ