EGM Memur alımı için ilan yayımladı. Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere İngilizce dilinde olmak üzere memur alımı ilanı yayımladı. Resmi Gazetede yayımlanmış olan ilan kapsamında Polis Akademisi Başkanlığı Alımları için şartları ve başvuru bilgilerini sizlerle paylaşıyoruz.

EGM Polis Akademisi Memur Alımı Kontenjan Bilgisi:

EGM PA Başkanlığı İngilizce eğitiminin kalitesini artırmak ve geleceğin polislerine en iyi dil becerilerini kazandırmak amacıyla önemli bir adım atıyor. Yabancı Dillerve Türkçe Öğretimi Bölümü'ne 10 adet İngilizce Öğretim Görevlisi alımı için ilan yayımladı.

Kimler Başvurabilir?

Bu heyecan verici fırsattan yararlanmak isteyen adaylarda aranan özel şartlar şunlardır:

  • Eğitim: İngiliz Dili Eğitimi, İngilizce Öğretmenliği, Mütercim-Tercümanlık (İngilizce), Çeviribilim (İngilizce), İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı veya İngiliz Dilbilimi bölümlerinden birinden mezun olmak.
  • Lisansüstü Eğitim: Tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak.
  • Dil Yeterliliği: İlgili yabancı dil sınavından 90 ve üzeri puan almak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Polis Akademisi Başkanlığı Alımları için başvurular 24 Haziran 2024 tarihi ile başlayacak. KPSS siz Memur Alımı için başvurular en geç 8 Temmuz 2024 tarihine kadar gerçekleştirilecek. Bu kapsamda başvuru şartlarını sağlayan adaylar başvurularını POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞI İNSAN KAYNAKLARI ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ (Eymir Mah. 49. Sk. PK: 06834 Ankara/Gölbaşı) adresine şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır.

İLANIN TAM METNİ: https://www.pa.edu.tr/duyuru/polis-akademisi-baskanligina-bagli-yabanci-diller-ve-turkce-ogretimi-bolumune-ogretim-gorevlisi-alimi