Emniyet Genel Müdürlüğü personel alımı ilanı yayımlandı. 26 Ekim 2023 tarihi ile EGM resmi İnternet adresi üzerinde yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Emniyet Hizmetleri dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli personel kapsamında personel alımı gerçekleştirilecek. Alımlar Merkez ve Taşra teşkilatında olmak üzere toplamda 3 kişilik kadro ile yapılacak. Adaylardan aranan şartlar ve kontenjan bilgisini sizlerle paylaşıyoruz.

EGM Personel Alımı Kontenjan Bilgisi Nedir?

Emniyet Genel Müdürlüğü Merkez ve Taşra Teşkilatı birimlerine kadrolu personel alımı gerçekleştirilecek. Buna göre alımlar Hemşire kadrosunda yapılacak olup;

  • 1 Kişi Merkez Teşkilatı,
  • 2 Kişi Taşra Teşkilatı Ankara Emniyet Müdürlüğü,

bünyesine personel alımı gerçekleştirilecektir.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

EGM Kadrolu personel alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek " gibi nitelikler aranacaktır.

Hemşire Alımı Özel Şartları Nedir?

EGM Hemşire alımı için adaylardan KPSS, Eğitim nitelikleri talep edilecektir. Buna göre;

- KPSS Şartı olarak 2022 yılında yapılmış olan KPSS'den Lisans seviyesinde P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak,

- Dört yıllık eğitim veren Üniversitelerin Hemşirelik Bölümü mezunu olmak,

gibi şartlar aranacaktır.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

EGM Kadrolu Personel alımı için adaylar başvurularını Kasım ayı içerisinde gerçekleştirecekler. Bu yönde gelmiş olan duyuruya göre EGM Hemşire alımı başvurusu sadece İnternet üzerinden gerçekleştirilecektir.

Başvuru Tarihleri: 6 - 10 Kasım 2023

Başvuru Adresi: https://www.turkiye.gov.tr/emniyet-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

İLANIN TAM METNİ