Dışişleri Bakanlığı Memur Personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce Bakanlık tarafından yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Fransa'da hizmet vermekte olan T.C. OECD Daimi Temsilciliği bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Lise mezunu adaylar içerisinden Sözleşmeli Personel alımı yapılacak. Bu kapsamda adaylrdan aranan şartlar ve detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

Kontenjan Bilgisi Nedir?

Fransa Paris T.C. OECD Daimi Temsilciliği bünyesine Türk Uyruklu adaylar içerisinden olmak üzere  1 Sözleşmeli Sekreter alımı gerçekleştirilecek.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Dışişleri Bakanlığı memur alımı için adaylar başvurularını bazı nitelikler doğrultusunda gerçekleştirecekler. Bu kapsamda adaylardan " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacaktır.

Yaş Şartı Nedir?

Sınav tarihi itibarıyla 41 yaşından gün almamış olmak,

Eğitim Şartı Nedir?

En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak,

Yabancı Dİl Şartı Nedir?

Çok iyi derecede Fransızca ve Türkçe bilmek,

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Söz konusu Yurtdışı personel alımı için adaylar başvurularını sadece Elektronik ortamda gerçekleştirebilecekler. Bu kapsamda, 2 Kasım 2023 TSİ 10:00 ile 18 Kasım 2023 TSİ 23:59 arasında e-Devlet sistemi üzerinden Dışişleri Bakanlığı, Kariyer Kapısı - Kamu İşe Alım sekmesinden ve Kariyer Kapısı (isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden alınacaktır.

İLANIN TAM METNİ

Editör: TE Bilisim