Dışişleri Bakanlığı memur alımı yapıyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre Dışişleri Bakanlığı bünyesine KPSS siz Memur Alımı yapılacağını bildirmişti. Dışişleri Bakanlığı Alımları için başvurularda beklenen sonuçlar açıklandı.

170 Memur Alımı Sonuçları Açıklandı!

Bakanlık bünyesine farklı alanlarda ve dillerde olmak üzere 170 memur alacak. Alımlar uygulanacak Sınavlar ile belirlenecektir. Merakla beklenen sonuçar az önce açıklandı.

Aday Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu Giriş Sınavı’nın yazılı aşamasına katılmaya hak kazanan adayların listeleri aşağıda sunulmaktadır.

Kategori-1’den (Bilişim ve Bilgi Teknolojileri-İngilizce) Aday Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu Giriş Sınavı’nın yazılı aşamasına katılmaya hak kazanan adayların listesi için tıklayınız.

Kategori-2’den (Teknik Destek-İngilizce) Aday Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu Giriş Sınavı’nın yazılı aşamasına katılmaya hak kazanan adayların listesi için tıklayınız.

Kategori-3’ten (Kurumsal Destek-İngilizce) Aday Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu Giriş Sınavı’nın yazılı aşamasına katılmaya hak kazanan adayların listesi için tıklayınız.

Kategori-4’ten (Kurumsal Destek-Fransızca) Aday Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu Giriş Sınavı’nın yazılı aşamasına katılmaya hak kazanan adayların listesi için tıklayınız.

Kategori-5’ten (Kurumsal Destek-Almanca) Aday Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu Giriş Sınavı’nın yazılı aşamasına katılmaya hak kazanan adayların listesi için tıklayınız.

Kategori-6’dan (Kurumsal Destek-Rusça) Aday Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu Giriş Sınavı’nın yazılı aşamasına katılmaya hak kazanan adayların listesi için tıklayınız.

Kategori-7’den (Kurumsal Destek-Arapça-Farsça) Aday Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu Giriş Sınavı’nın yazılı aşamasına katılmaya hak kazanan adayların listesi için tıklayınız.

Kategori-8’den (Kurumsal Destek-İspanyolca-Portekizce) Aday Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu Giriş Sınavı’nın yazılı aşamasına katılmaya hak kazanan adayların listesi için tıklayınız.

Kategori-9’dan (Kurumsal Destek-İtalyanca) Aday Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu Giriş Sınavı’nın yazılı aşamasına katılmaya hak kazanan adayların listesi için tıklayınız.

Kategori-10’dan (Kurumsal Destek-Çince-Japonca) Aday Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu Giriş Sınavı’nın yazılı aşamasına katılmaya hak kazanan adayların listesi için tıklayınız.

Kategori-11’den (Kurumsal Destek-Yunanca-Ermenice-İbranice) Aday Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu Giriş Sınavı’nın yazılı aşamasına katılmaya hak kazanan adayların listesi için tıklayınız.

Giriş Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

Sınav, 6 Temmuz 2024 Cumartesi günü Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Beşevler Yerleşkesi’ndeki (Emniyet Mahallesi, Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi, No:4, 06500, Beşevler Yenimahalle/Ankara) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Hukuk Fakültesi binalarında yapılacaktır.

GELİŞMELERDEN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS ve Android Uygulama İçin >>>> BURAYA

Kaynak: İşin Olsa