Devlet Hava Meydanları memur alımı yapıyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan ilana göre Devlet Hava Meydanları bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı alanlarda 60 memur alımı gerçekleştirecek. Başvuru değerlendirmesi nasıl yapılacak? Sınav detayları nedir? Tüm bilmek istediklerinizi İşin Olsa ekibi olarak sizlere aktaracağız.

Başvurular Sona Eriyor!

Devlet Hava Meydanları memur alımı için başvurular sona eriyor. Geçtiğimiz gün başlamış olan memur alımı ilanına göre Devlet Hava Meydanları bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 60 kişilik kadro için alım yapılacağını bildirmişti. Başvurularına 14 Kasım 2022 tarihi ile başlamış olan adaylar en geç 4 Aralık 2022 tarihi saat 23:59 a kadar gerçekleştirmeleri gereklidir. Başvurular sadece Kariyer adresi üzerinden gerçekleştirilecektir.

Kontenjan Bilgisi Nedir?

Devlet Hava Meydanları İşletmesi 60 kişilik kadro ile,

  • Asistan Hava Trafik Kontrolörü 20 Kişi,
  • Stajyer Hava Trafik Kontrolörü 40 Kişi,

alımı gerçekleştirecek.Şartlar ve şehre göre kontenjan dağılımı için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/memur-alimi/dhmi-60-memur-alimi-2022-asistan-ve-stajyer-hava-trafik-kontroloru-h43122.html

Başvuru Değerledirmesi Nasıl Yapılacak?

DHMİ Memur alımı başvuruları KPSS Puanı ile yapılıyor. Bu kapsamda değerlendirmelerde KPSS Puanı ile gerçekleştirilecektir. Adyalardan KPSS olarak 2022 yılında yapılan KPSS'den P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranıyor. Başvuru Değerlendirmesi ise Kadro sayısının 10 katı kadar aday seçilerek yapılacak.

Seçme Sınavına 600 Aday Katılacak?

KPSS puan sırasına göre kadro sayısının 10 katı aday seçilecek. 60 Kişilik alım yapıldığından 100 aday KPSS Puan sırası ile belirlenerek sınava çalışacaktır.

KPSS Taban Puan Kaç Olur?

Başvurularda Taban puan olarak 70 puan değerlendirilmektedir. Yapılacak değerlendirme sırasına göre ise de Taban olarak 73 ile 80 puan arasında puanlar bekleniyor.

Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

DHMİ 60 Memur alımı başvuruları 4 Aralık 2022 tarihi il sona ermesinden sonra adayların başvuru sonuçlarını en geç 15 Aralık 2022 tarihine kadar açıklanması beklenmektedir.

Editör: TE Bilisim