Cumhurbaşkanlığına bağlı olan İletişim Başkanlığı  bünyesine memur alımı yapıyor. Geçtiğimiz günlerde gelmiş olan duyuruya göre İletişim Başkanlığı toplamda 30 kişilik boş kadro ile İletişim uzman yardımcısı alımı gerçekleştirecek. Bu kapsamda Başvurularda sona geldik. Kimler başvuru yapabilecek? Detaylar nedir?

KPSS şartı Olmaksızın 30 Memur Alımı Yapılacak

İletişim Başkanlığı İletişim Uzman Yardımcısı unvanıyla atama yapılabilecek azami kadro sayısı 30 (otuz) adettir. Giriş sınavını kazananların atamaları GİH sınıfından 8 ve 9’uncu derece kadrolara yapılacaktır.

Alımlar Sınav ücreti karşılığında gerçekleştirilecek olup adaylardan herhangi bir KPSS şartı aranmayacaktır. KPSS siz Memur Alımı yapılacak.

Başvuru Şartları ne Olacak?

Adayların 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartları sağlıyor olmaları dahilinde genel nitelikler aranacak. Ayrıca Özel olarak ise, 

35 yaşını doldurmamış olmak,

En az dört yıllık lisans eğitimi veren; - Hukuk, siyasal bilgiler, iktisadî ve idarî bilimler, işletme ve iktisat fakültelerinden, - İletişim fakültelerinden, - Mühendislik fakültelerinin bilgisayar/yazılım mühendisliği bölümleri ile istatistik lisans bölümlerinden, - İlgili fakültelerin psikoloji, antropoloji, sosyoloji, sosyal antropoloji, halkbilim, insan ve toplum bilimleri bölümlerinden mezun olmak.

Başvuurlarda Son Gün!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı memur alımı Başvurusu 16 Ekim 2023 tarihi ile başlamıştı ve en geç 27 Ekim 2023 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gereklidir. Başvuru yapacak adaylar aşağıdaki bağlantıyı kullanabilir.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/memur-alimi/iletisim-baskanligi-kpss-siz-30-memur-alimi-2023-uzman-yardimcisi-h45180.html