Belediye Lise Mezunu Düz Memur Alımı 60 KPSS İle - İskilip Belediyesi

Belediye Düz Memur alımı ilanı yayımladı. Lise mezunu adaylar içinden Kadın Erkek memur alımı şartları ve ilan listesi haberde.

Belediye Lise Mezunu Düz Memur Alımı 60 KPSS İle - İskilip Belediyesi

Belediyeler memur alımı ilanlarını yayımlamaya devam ediyor. Az Önce 1 Haziran 2023 tarihi ile yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre İskilip Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Düz memur alımı yapılacağını bildirdi. Söz konusu ilana göre adaylardan aranan şartlar ve başvuru bilgisini sizlerle paylaşıyoruz.

Belediye Kontenjan Bilgisi Nedir?

Çorum'da hizmet vermekte olan İskilip Belediyesi bünyesindeki eksikliği gidermek üzere 657 Sayılı Devlet Memurları kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere Mahalli İdarelere İlk defa atanacaklara sınav ve atama yönetmeliğine göre Genel İdare Hizmetleri sınıfında istihdam edilmek üzere Lise mezunu 60 KPSS ile memur alımı gerçekleştirilecektir.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

İskilip Belediyesi memur alımında adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesine göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacaktır.

Özel Başvuru Şartları Nedir?

  • 2022 yılında yapılmış olan KPSS'den Lise seviyesinde P94 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacak.
  • En az B Sınıfı sürücü begesine sahip olmak,
  • Daha Önce Görev yapılan Kamu Kurumu veya Kuruluşundan disiplin cezası almamış olmak, 

gibi şartlar aranacaktır.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Belediye bünyesine memur alımı için başvurular Temmuz ayında alınacak. Bu kapsamda Şahsen veya Elektronik ortamda başvuru alınacaktır.

Başvuru Tarihleri: 17- 19 Temmuz 2023

Şahsen Başvuru Adresi: İskilip Belediye Başkanlığı, Yazı İşleri Müdürlüğü, Yenicami Mahallesi Çorum 1. Sokak N0:2/4 İskilip/ÇORUM

 Elektronik Ortamda Başvuru Adresi:  Elektronik ortamda yapılan başvurulara istenilen belgeler eklenerek, başvuru tarihleri içerisinde Belediyemizin [email protected] mail adresine başvuru yapabileceklerdir,

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nazlı
Nazlı - 3 ay Önce

Önlisansdan alım yok mu itfaiye bölümü okuyanlar keşke alsanız