3 Belediye Memur Alımı Başvurusu Başladı! Lise, Ön Lisans ve Lisans

Belediyelerin memur alımı başvuruları başladı. Farklı belediyelere Zabıta Memuru ve İtfaiye eri alımı yapılacak. En az lise mezunu şartlar nedir?

3 Belediye Memur Alımı Başvurusu Başladı! Lise, Ön Lisans ve Lisans

Türkiye Geneli Belediyeler her geçen gün yeni bir ilan ile istihdam amaçlı bünyelerindeki eksikliği karşılamak üzere Memur Alımı faaliyetlerine devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan memur alımı ilanlarına göre 3 Belediye bünyesindeki eksikliğini karşılamak üzere farklı kadrolarda Belediye memur alımı yapılacak. Bu kapsamda başvuru süreçlerinin başlamasını bekleyen adaylar için müjde verildi ve başvuru süreci başladı. Peki kimler başvuru yapabilecek? Başvuru için adaylardan istenen belgeler nelerdir?

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Belediyelerin memur alımı ilanlarına başvuru yapabilmek için adayların bazı genel ve özel şartları taşıyor olmaları gereklidir. Bu yönde genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri taşıyor olmak gereklidir. Özel olarak ise, KPSS, Yaş, Eğitim, Boy şartları aranacak.

ALIM YAPACAK BELEDİYE VE KADROLAR:

Alımlar 3 farklı Belediye tarafından yapılacak. Bu kapsamda ilgili belediyeler Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri alımı yapacak. İşte alım yapacak belediyeler:

  • Karasu Belediyesi,
  • Güngören Belediyesi,
  • Sarkışla Belediyesi,

GENEL ŞARTLAR:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek gibi şartlar aranacak.

ÖZEL ŞARTLAR:

Alımlar en az lise mezunu adaylar içerisinden yapılacak. Lise Mezunu Memur alımı, Ön Lisans ve Lisans Mezunu Memur alımı yapılacak olup adayların 2020 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, Erkeklerde 167 cm ve Kadınlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak, En az B Sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekmektedir.

BAŞVURULAR BUGÜN BAŞLADI!

Söz konusu 3 belediyenin memur alımı başvuruları 26 Temmuz 2021 tarihi ile başlamış olup en geç 29 Temmuz 2021 tarihine kadar yapılmış olması gereklidir. Adaylar başvurularını istenen belgeler ile birlikte şahsen ilgili belediyelere gerçekleştirmeleri gereklidir.

BAŞVURU BELGELERİ:

- Başvuru Formu

- Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi

- Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-Devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),

- Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri Belediyemizce tasdik edilebilir),

- KPSS sonuç belgesinin ÖSYM web sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı,

- Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,

- Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,

- Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),

- Son altı ay içerisinde çekilmiş 3 adet biyometrik fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak)

BELEDİYE İLANLARININ DETAYLARI:

Sarkışla Belediyesi 2021 yılı İtfaiye Eri Alımı İlanı Yayımladı!

Güngören Belediyesi 22 Zabıta Memuru Alımı Yapıyor!

Karasu Belediyesi 70 KPSS İle Lisans Mezunu Memur Alımı İlanı

YORUM EKLE