Bayan Bekçi Alımı Yapılacak Mı?

Türkiye’de başlayan yeni bir sistemle bekçiler görevlendirilirken bayan bekçi alımı yapılacak mı en çok merak edilenlerden birisi oldu.

Bayan Bekçi Alımı Yapılacak Mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından desteklenen ve kısa süre içerisinde hayata geçirilen yeni proje ile Türkiye genelinde bekçi alımları yapıldı. İhtiyaçlar doğrultusunda alımların devam edeceği bu sistemde bayan bekçilerin alınıp alınmayacağı soru işareti olmuştu. Sokaklarda asayişin sağlanması adına büyük bir misyon üstlenen bekçiler için alım şartlarının yayınlanmasının ardından alımları daha çok erkeklere yönelik olacağı algısı oluştu.  Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan bekçi alımı ilanlarında “Askerlik ödevini bitirmiş olmak” olarak bir ibare eklenirken bu ibare nedeniyle erkeklerin başvuru yapılabileceği sanıldı.

Sonraki Bekçi Alımında Bayan Bekçi Alımı Yapılacak Mı?

Başvuru yapmayan ve bekçi olmak isteyen bayanların tepkileri üzerine ise Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapıldı. Açıklamada son alım dahilinde 9 bin 433 bekçinin alındığı ve bu alımdaki bayan sayısının 69 olduğu ifade edildi.  Bu açıklama ile birlikte başvuruların sadece erkeklere yönelik olmadığı, bayanların da başvuru yapabileceği anlaşılmış oldu. Bir sonraki bekçi alımlarında bayanların daha fazla katılım göstermesi bekleniyor.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayşe
Ayşe - 10 ay Önce

Bencede bayanda olsun askeri var polisi var bekci side olsun

İsmail  kaya
İsmail kaya - 11 ay Önce

Orta okul menzunlarınada yer verilmesini acil istiyoruz sayın bakanım sesimizi duyun artık