2020 Bekçi Alımı ve Kontenjan Arttırılması Müjdesi Ne Zaman Verilecek? Yeni Açıklama!

2020 yılı çarı ve mahalle bekçisi alımı ek kontenjan arttırılması yönünde adayların yoğun bir talebi var. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı ilk programda bekçi alımı müjdesi verebilir.

2020 Bekçi Alımı ve Kontenjan Arttırılması Müjdesi Ne Zaman Verilecek? Yeni Açıklama!

Bekçi Alımı Ek Kontenjan Müjdesi Ne Zaman Verilecek!

İçişleri Bakanlığı bünyesinde Emniyet Genel Müdürlüğü Çarşı ve Mahalle bekçisi alımı için yeni gelişmeleri aktarmaya devam ediyoruz. 2020 bekçi alım ilanları açıklanacak mı? Sorusu çok sorulmakta. Geçtiğimi haftalarda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarda polis alımı ve bekçi alımı mevcut şartlarda yapılmasının imkanı olmadığını alınacak personellerin eğitim verilmesi gerektiği ve bunun mümkün olmadığı için yeni ilanların acıklanamayacağı ifade edildi. Buna göre 2020 yılında Polis memuru ile Çarşı ve Mahalle Bekçisi alım ilanlarının Normalleşme sürecinin tamamlanmasından sonra yapılması bekleniyor.

Normalleşme takvimi belli oldu. Mayıs, Haziran ve Temmuz aylarında kademeli olarak bazı adımlar atılacak. Geçtiğimiz günlerde Gazeteci Hadi Özışık yaptığı açıklamalarda bekçi alımı ek kontenjanı bekleyen adaylara müjdeli bir haber verdi. Buna göre İçişleri bakanı Süleyman Soylu katıldığı programda açıklamaların yapılacağını ifade etti. İlk canlı yayına da Gazeteci Hadi Özışık’ın programına çıkacağı ve orda bazı açıklamalar yapacağını açıkladı.

BAŞVURU ŞARTLARI;

Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımlarında T.C. vatandaşı olmak, lise ve dengi okullardan mezun olmak, fiziki şartlarda 167 cm boyundan uzun olmak, vücut ve beden kitle endeksinin 18 ile 27 arasında yer almaş, başvuru yapılan ilde ikamet etmesi gerekmektedir. Yaş şartında 18 yaşını doldurmuş olması, 31 yaşından gün almamış olması, kamu haklarından mahrum olmamak, toplumda kötü şöhretli olarak tanınmaması, 657 sayılı devlet memurlarını kanunun 48. Maddesindeki genel şartlara sahip olması, silah taşımaya engel bir hukuki durumun olmaması, EGM sağlık şartlarına sahip olmaları, güvenlik ve arşiv araştırmalarından olumlu sonuçlanmak

2020 BEKÇİ ALIMI KONTENJANLARI;

2019 yılında 8.242 bekçi alımı gerçekleştirildi. 2020’de toplam bkeçöi alımıs ayısı 30 Bin’e çıkarılacağı açıklandı. Şuanda fiilen çalışan 21 bin 292 çarşı ve mahalle bekçisi görev yapıyor. Eğitim düzeyinde yüzde 61 lise, yüzde 16  yüksekokul,  yüzde 20’si üniversite mezunu seviyesinde bulunuyor.

BEKÇİ MAAŞLARI NE KADAR?

Taban aylıkları eğitim durumu, evli ya da bekar olmasına ve çocuk sayısına bağlı olarak değişmektedir. Lise mezunu ve bekar bir bekçi 4.527 TL maaş alacaktır. Lisans mezunu ve bekar bir bekçi personeli 4.534 TL maaş almaktadır.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2020, 12:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan
Hakan - 2 yıl Önce

BekçilereEk Kontenjan talebımız İlgi gördü insAllah açılır 81 ilde kımse magdur olmaz

selami çicek
selami çicek @Hakan - 2 yıl Önce

ek kontejyan dedikleri yedektekiler değil yeni alım için kontejyan 30 binlik kontejyan doldu ya ondan bahsediyor

Halit sayan
Halit sayan - 2 yıl Önce

Başvurular ne zaman olacak.

Aykut
Aykut - 2 yıl Önce

Özer 05076369659

Serkan
Serkan - 2 yıl Önce

Yaş şartı 35 olsun bizde başvuru yapalım

Kaan
Kaan - 2 yıl Önce

Yas sınırı kaldirilsın rica ediyorum