Dışişleri Bakanlığı memur alımı yapacak. Az önce açıklanan duyuru ile Dışişleri Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 110 kişilik kadro ile memur alımı yapılacak. Bu kapsamda Bakanlık Aday Konsolosluk ve İhtisas Memuru Alımı yapacak. Başvuru süreci ve adaylardan aranan şartları sizlerle paylaşıyoruz.

110 Memur Alımı Başvurusu Başladı!

Dışişleri Bakanlığı farklı dillerden olmak üzere KPSS siz Memur alımı gerçekleştirecek. Buna göre İzgilizce, Almanca, Fransızca, Rusça, Arapça, Farsça, İspanyolca, İtalyanca, Portekizce, Çince, Japonca, Yunanca dillerinden olmak üzere 110 Memur alımı yapılacak.

Bu kapsamda adaylar başvurularına 31 Ağustos 2023 tarihi ile başvuru süreci başlamış olup en geç 14 Eylül 2023 tarihine kadar başvurular yapılacaktır. Buna göre adaylar başvuru için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirler.

Başvuru Adresi: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr

Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Yurt içindeki üniversitelerin veya diploma denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylanmış olmak kaydıyla yabancı üniversitelerin lisans düzeyinde en az dört yıllık eğitim verilen fakültelerinden mezun olmak şartı aranacaktır.

01.01.2023 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01.01.1988 ve daha sonra doğmuş olanlar) gerekmektedir.

657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak.

Yabancı dil sınavı olarak yukarıda tabloda belirtilen dillerden puan almış olmak şartı aranacaktır.

İLANIN TAM METNİ