Balıkesir Üniversitesi bünyesine sağlık personeli alımı yapacağını bildirdi. 28 Şubat 2022 tarihli yayımlanmış olan ilana göre Balıkesir Üniversitesi 15 kişilik kadro ile ilan yayımladı. Alımlar Balıkesir Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezinde ( Hastane ) görevlendirmek üzere yapılacak. KPSS B Grubu puanı esas alınmak üzere 15 sözleşmeli personel alımı kontenjan dağılımı ve başvuru şartlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Alım Yapılacak Kadrolar Hangileridir?

  • 1 Eczacı,
  • 8 Hemşire,
  • 1 Ebe,
  • 1 Röntgen Teknisyeni,
  • 2 Sağlık Teknikeri,
  • 2 Diğer Sağlık Personeli,

Hastanede Çalışmak İsteyenlerden Aranan Şartlar Nelerdir?

Balıkesir Üniversitesi hastanesi bünyesine alımını yapacağı kadrolarda olmak üzere 15 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Bu yönde adayların genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Ayrıca,

Eczacı pozisyonu hariç diğer pozisyonlar için 2020 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lise için P3 puan türünden en az 60 ve üzeri puan almış olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, Nöbet Usulü çalışmasına engel herhangi bir problemi olmamak şartları aranacak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Balıkesir Üniversitesi personel alımı başvuruları ilanın yayım tarihi olan 28 Şubat 2022 tarihi ile başlamış olup en geç 15 gün içerisinde yani 14 Mart 2022 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gerekmektedir. Başvurular sadece istenen belgelerle birlikte Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı Çağış Yerleşkesi BALIKESİR adresine posta yolu veya şahsen yapacaklardır.

BAŞVURU KILAVUZU