MSB PERTEM'de TSK Muvazzaf Astsubay Alımı 2 nci Grup Sonuç İlanı Yayımlandı

Milli Savunma Bakanlığı Muvazzaf Astsubay Alımı temini sonuç duyurusu yayımladı. Yayımlanan duyuru ile TSK Astsubay 2.Grup sonuç duyurusu geldi.

MSB PERTEM'de TSK Muvazzaf Astsubay Alımı 2 nci Grup Sonuç İlanı Yayımlandı

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin adresi üzerinde gelen bir diğer duyuruya göre 2020 yılı Türk Sİlahlı Kuvvetleri Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Adayı temini 2. Grup sonuç ilanı yayımlandı. Sözkonusu ilana göre,  Türk Silahlı Kuvvetlerine Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Adayı Temini ilk kayıt işlemleri tamamlanmış olup İlk kayıt işlemleri sonrasında boş kalan kontenjanların tamamlanması maksadıyla yedek adaylardan kayıt hakkı kazanan adaylara, "..... Sınıfında Yedek-6 Kayıt Hakkı Kazandınız" şeklinde ifade yazılmış ve ikinci grup olarak kayıt hakkı verilmiştir.

KAYIT TARİHLERİ AÇIKLANDI!

Kayıt Hakkı Kazanan adayların kayıtları, 03-04 Haziran 2021 tarihlerinde 08:30-17:00 saatleri arasında, 6'ncı maddede belirtilen kayıt merkezlerinde yapılacaktır. Bir aday birden fazla Kuvvet K.lığının sıralama listesinde bulunabilecektir. Birden fazla Kuvvet K.lığında KAYIT HAKKI KAZANAN adaylar, tercih ettiği Kuvvet K.lığının kayıt merkezine giderek kaydını yaptıracak, kaydını yaptıran adayların diğer Kuvvet K.lıklarındaki adaylıkları sonlandırılacaktır. Herhangi bir Kuvvet Komutanlığına kaydını yaptıran aday daha sonra diğer Kuvvet Komutanlığına geçiş yapamayacaktır. Kayıt hakkı kazanan adaylardan 04 Haziran 2021 (dahil) tarihi 17.00'a kadar kayıt işlemi yaptırmayan adayların adaylıkları sonlandırılacak, HER NE SEBEPLE OLURSA OLSUN İLAVE KAYIT SÜRESİ VERİLMEYECEK, adayın, kayıt hakkı kazanamadığı diğer kuvvet komutanlığındaki başarı sıralamaları devam edecektir.

Türk Silahlı Kuvvetlerine Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Adayı Temini ikinci kayıt döneminde kayıt hakkı kazanamayan adaylar için 05-18 Haziran 2021 tarihleri arasında eksik kalan kontenjanlar için ayrıca bir ilan yapılmayacak, Kuvvet K.lıkları kayıt merkezlerince kontenjanlar doldurulana kadar sırası gelen aday telefon ile aranarak kayıt için davet edilecektir. Bu nedenle adaylarımızın, sistemde kayıtlı bulunan telefonlarını kayıt faaliyetleri boyunca açık bulundurmaları önem arz etmektedir. Aranıldığında bu telefonlarda bulunmamanız hak kaybına uğramanıza neden olabilecektir. Size yapılan telefon tebligatından sonra 48 saat içerisinde kayıt işleminizi yaptırmamanız halinde kayıt hakkınız iptal edilecektir. Tarafınıza kayıt için çağrı yapılması durumunda yapmanız gereken hususlar hakkında 6'ncı maddede bilgi verilmiştir. 18 Haziran 2021 tarihinde kayıt faaliyetleri tamamlanacak olup daha sonra ilave çağrı ve kayıt işlemi yapılmayacaktır.

DUYURUNUN TAMAMI BURADA

YORUM EKLE