MSB'den Duyuru! KKK Yedek Subay Kayıt Duyurusu Yapıldı!

Milli Savunma Bakanlığından gelmiş olan duyuruya göre Kara Kuvvetleri Komutanlığına Subay alımı için Kesin kayıt işlemlerini ilgilendiren bir duyuru yapıldı.

MSB'den Duyuru! KKK Yedek Subay Kayıt Duyurusu Yapıldı!

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin adresi üzerinde yayımlanan duyuruya göre Kara Kuvvetleri Komutanlığı 379. ve 380 inci Dönem Yedek Subay Kesin Kayıt / Eğitim İlanı duyurusu yapıldı. Söz konusu duyuruya göre Yedek Subaylardan Komandı nitelikli Muvazzaf Subay Temini Seçim Aşamaları tamamlanmıştır. Seçim aşamaları neticesinde başarılı olan Kayıt Hakkı kazanan adaylar belli oldu.

KATILIŞ TARİHİ:

 Muvazzaf Subay Temel Eğitimi, Dağ Komd.Okl. ve Eğt.Mrk.K.lığı/Eğirdir'de icra edilecektir. Adayların 26 Temmuz 2021 tarihinde eğitim merkezine katılış yapması gerekmektedir. Katılış ve kayıt işlemleri yukarıda belirtilen tarihlerde Kovid-19 tedbirleri kapsamında yapılacak, kayıt yaptırmayan adayların kayıt hakkı iptal edilecektir. Hâlihazırda silah altında bulunan adaylar, birliklerinden erken terhis işlemine tabi tutulacak, hizmet durum çizelgesi hazırlanarak kayıt işlemine gönderilecektir.

İSTENEN BELGELER NEDİR?

Katılışta istenen bilgi/belgeler;

a. Nüfus cüzdanı aslı ve 4 adet fotokopisi,

b. 6 adet vesikalık fotoğraf,

c. İkametgah ilmühaberi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),

ç. Adli Sicil Raporu (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),

d. Terhis Belgesi (askerliğini tamamlamış olanlar) veya hizmet durum belgesi (askerliğini yapıyor olanlar)

e. Mezuniyet Belgesi (en son mezun olunan okul, e-devlet sisteminden alınmış olabilir),

f. Bir önceki işyerinden (varsa) SGK ayrılışlarının yaptırılmış olması.

Yukarıdaki belgeler mavi plastik telli dosya içerisinde ve yukarıda belirtilen sıraya göre hazırlanarak getirilecektir. (Belgeler delinmeyecek her biri şeffaf dosyalara konularak mavi plastik telli dosyaya yerleştirilecektir).

EĞİTİM BİRLİĞİNİZİ VE KATILIŞ TARİHİNİZİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

YORUM EKLE