Milli Savunma Üniversitesi En Az Ortaöğretim Mezunu 3 Bin 761 Subay Öğrencisi Alıyor!

Milli Savunma Üniversitesi en az ortaöğretim mezunu 3 bin 761 subay öğrencisi alımı yapıyor. Aranacak şartlar nedir?

Milli Savunma Üniversitesi En Az Ortaöğretim Mezunu 3 Bin 761 Subay Öğrencisi Alıyor!

Milli Savunma Bakanlığına bağlanan Türk Silahlı Kuvvetleri için bundan sonra subay ve astsubay öğrencileri geçtiğimiz sene açılan ve faaliyete yeni geçen Milli Savunma Üniversitesi aracılığı ile yetiştirilecek olup ilgili ihtiyaçlara göre her sene subay ve astsubay öğrencisi alımları gerçekleştirilecektir.

Milli Savunma Üniversitesi bilindiği üzere subay ve astsubay öğrenci alımlarını en az ortaöğretim mezuniyeti seviyesinden gerçekleştirmekte olup alımlar bu sene de devam etmektedir. Milli Savunma Üniversitesi en az lise mezunu 3 bin 761 subay öğrencisi alımı yapıyor. Peki hangi komutanlıklar subay öğrencisi alımı yapacak ve subay öğrencisi alımı ilanına kimler başvuru yapabilir? Tüm detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşıyoruz.

HANGİ KOMUTANLIK KAÇ ÖĞRENCİ ALACAK?

Milli Savunma Üniversitesi tarafından yayımlanan ilana göre kuvvet komutanlıklarının kendi bünyelerinde eğitilmek üzere toplam 3 bin 761 subay öğrencisi alımı yapacağı öğrenildi. Peki hangi komutanlık kaç subay öğrencisi alımı yapacak? Hava Kuvvetleri Komutanlığı - 341 Subay, Özel Kuvvetler Komutanlığı - 300 Subay, Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 2 Bin 427 Subay, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı - 693 Subay öğrencisi alımı yapacaktır. Peki ilgili subay öğrencisi alımı ilanlarına adaylar nasıl başvuru yapabilir.

NASIL BAŞVURU YAPILIR? ARANACAK ŞARTLAR NEDİR?

Milli Savunma Üniversitesi için Özel Kuvvetler Komutanlığı, Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı toplam 3 bin 761 subay öğrencisi alımı gerçekleştirilecektir. Peki aranacak şartlar nedir? Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, En az lise mezunu olmak, Sicili temiz ya da belirli suçlardan fazla olmamak, Harp Okulları İçin 1998 ve sonrası doğumlu olmak, Boy - kilo orantılı olmak şartlarına adayların sahip olması gerekmekte olup başvurular 15 Şubat 2018 tarihi itibari ile sona erecektir.

RESMİ BİLDİRİYİ BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2018, 19:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
kübra
kübra - 5 yıl Önce

bayan alımıda oluyormu acaba bnde bu sene mezun olucam

jöh
jöh - 5 yıl Önce

sayın admin şuna en az lise mezunu yazmayın sadece lise mezunu yazın zaten sadece lise mezunu olanlar başvuru yapabiliyor

Memet
Memet - 5 yıl Önce

Acik ogretim mezunlarida bas vuru yapabiliyormu

subay bay
subay bay @Memet - 5 yıl Önce

açık öğretim mezunları girebilir

Muhammet
Muhammet - 5 yıl Önce

Ben bu sene mezun olucam ve 2000 liyim girebiliyormuyum.

mehmet ali
mehmet ali @Muhammet - 5 yıl Önce

ewet girebilisun git kaydını yaptır sınavları takip et unutma mezun ıolduktan sonra başlıyor saten okul

abdullah
abdullah - 5 yıl Önce

1998 sonrası diyorr 2000 liyim başvurabilir miyim diyen geyikler var