Kara Kuvvetleri Askeri Personel Alımı Başvuruları Sürüyor! En Az İlkokul Mezunu

Milli Savunma Bakanlığı Türk Silahlı Kuvvetleri Kara Kuvvetleri Komutanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere en az ilkokul mezunu çavuş, sözleşmeli er rütbeli askeri personel alımı yapıyor.

Kara Kuvvetleri Askeri Personel Alımı Başvuruları Sürüyor! En Az İlkokul Mezunu

Milli Savunma Bakanlığı Türk Silahlı Kuvvetleri Kara Kuvvetleri Komutanlığı Türkiye'nin dört bir yanında sınır dışı ve yurt içi operasyonlarına devam etmekte olan profesyonel orduya geçiş sürecinden dolayı her sene sık sık askeri personel alımları gerçekleştirmektedir.

Geçtiğimiz haftalarda kamuoyuna Milli Savunma Bakanlığı Türk Silahlı Kuvvetleri Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından hazırlanan uzman çavuş ve sözleşmeli er rütbeli askeri personel alımı ilanı duyuruldu. Buna göre başvurular başladı ve ikinci alımlar için başvurular sürüyor. Peki sınıflar nelerdir, adaylar başvurularını nasıl yapacak?

SINIF ve BRANŞLAR NEDİR?

Milli Savunma Bakanlığı Türk Silahlı Kuvvetleri Kara Kuvvetleri Komutanlığı en az ilkokul mezunu binlerce askeri personel alımı yapıyor. Peki alınacak rütbeler ile sınıflar nelerdir? Buna göre sözleşmeli er ve uzman erbaş rütbeleri için askeri personel alımı yapılacak olup alımlar Piyade, Tank, Muharebe, Ulaştırma, Topçu, Veteriner, Hava Savunma, İkmal, Sıhhiye, Bakım, İstihkam ve Sözleşmeli Er sınıfları için askeri personel alımları yapılacaktır. Peki adaylar Milli Savunma Bakanlığı Türk Silahlı Kuvvetleri Kara Kuvvetleri Komutanlığı askeri personel alımı ilanına nasıl başvuru yapabilir? Detaylar nedir?

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Kara Kuvvetleri Komutanlığı uzman erbaş alımına adaylar nasıl başvuru yapabilir? Buna göre adayların öncelikle https://goo.gl/BJfuqT linkini kopyalaması ve tarayıcılarının adres çubuğu yani en üstte bulunan url bölümüne yapıştırıp enter, git tuşuna basıp sayfaya girmesi gerekmektedir. Ardından karşısında bulunan formu dolduracak adaylar aynı şekilde ileri, ileri diyerek diğer bilgilerinin de tamamını doldurması ve başvurusunu en son aşamada kaydetmesi gerekmektedir. Bu şekilde adaylar müracaatlarını yapabilmekte olup bu adımdan sonra sonuçların açıklanmasını beklemesi gerekmektedir.

SÖZLEŞMELİ ER ALIMI İLANI BURADA
UZMAN ÇAVUŞ ALIMI İLANI BURADA

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2018, 22:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan
Hasan - 4 yıl Önce

Verdiğiniz adreste giriş yapamıyorum

Hakan
Hakan - 4 yıl Önce

Başvurular bitti mülakatlar başladı ben gittim sözlü mülakatta elendim çok haksızlık var yaptığınız sporun bir önemi yok nekadar iyi olursaniz olun sözlü mülakatta çoğu kişi kalıyor zor

Yaman yusuf
Yaman yusuf @Hakan - 4 yıl Önce

Ne gibi sorular soruluyor..

tuncay
tuncay - 4 yıl Önce

adrese girilmiyor

ihsan
ihsan - 4 yıl Önce

Askerlik alımı nezaman

Mehmet
Mehmet - 4 yıl Önce

Bidaha ki başvuru formu ne zaman peki bilen var mı

Uğur
Uğur - 4 yıl Önce

Ramazan düzgün konuş kardes terbiyeli ol

Ramazan
Ramazan - 4 yıl Önce

Malmisiniz alimlar kapandi

Mutlu
Mutlu - 4 yıl Önce

Yeni başvurular ne zaman

HALİL
HALİL @Mutlu - 4 yıl Önce

KARDES BANA ULASA BİLİRMİSİN