Jandarma'ya Şubat Ayında 11 Bin 173 Sözleşmeli Er Alınacak!

Jandarma Genel Komutanlığına sözleşmeli er alım müjdesi geldi. Adayların yoğun ilgi gösterdiği MSB Jandarma sözleşmeli er alımlarında her celp döneminde 11 bin 173 alım yapılacak. İlk celp dönemli Şubat ayında olacak. İşte gelişmeler.

Jandarma'ya Şubat Ayında 11 Bin 173 Sözleşmeli Er Alınacak!

Jandarma Genel Komutanlığına sözleşmeli er alım müjdesi geldi.

Milli Savunma Bakanlığı kuvvet komutanlıklarında erlerin yapmış oldukları görevleri karşılamak amacıyla 6191 sayılı sözleşmeli erbaş ile er kanunu kapsamında personellere istihdam edilecek.

Müjdeli geldi. Tüm Uzmanlar ve Emeklileri Derneği Başkanı yapmış olduğu paylaşımda İçişleri Bakanlığına bağlı Jandarma Genel Komutanlığına Şubat, Mayıs, Ağustos ve Kasım celp dönemlerinde alımların yapılacağını belirtti. Türk Silahlı Kuvvetlerine yapılan bu kadrodaki alımlarda adayların ortalama 3 Bin Tl'ye kadar maaş hakları bulunmakta Bu görev yapılan bölgelerde tazminat tutarlarına bağlı olarak değişmektedir.

ŞUBAT AYINDA 11 BİN 173 SÖZLEŞMELİ ER ALINACAK!

2019 yılı sözleşmeli er alımları kapsamında Jandarmada dört celp dönemli ile profesyonel sisteme geçilerek daha önce İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığına er alımlarının yapılmayacağı açıklanmıştı. Alımlarda personeller Şoför hizmetlerinde, asayiş komando, turizm, muhabere cezaevlerinde görevlendirilecek. Daha önce erlerin yaptığı görevlerin personel ihtiyacının artması ve personel ihtiyaçların karşılanması için her celp döneminde alımlar devam edecek. Adaylara ilanları aktarmaya devam edeceğiz. İşin olsa mobil uygulamasını indirerek ilanlardan anında haberdar olabilirsiniz.

İşin olsa mobil uygulaması

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2019, 11:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serkan
Serkan - 3 yıl Önce

Sözleşmeli erlik yükümlü erlikten hiç bir farkı yoktur maaş dışında. Ben girdim 2.5 yıldır sözleşmeli erlik yapıyorum girdiğime pişmanım asgari ücret olmuş 2bintl. Fazladan 1 bin tl için evinizi yurdunuzu terkedip gitmeyin hiç bir hakka hukuka sahip olmuyorsunuz yapmayın pişman olursunuz..

Hasan emeket
Hasan emeket - 3 yıl Önce

Koruyucu alımı olacakmı ben şehit kardeşiyim daha önce ikikez girdim ama sayın kaymakamız vermedi çünkü köyümüz Alevi olduğu için

Ferdi ÇAĞLAYAN
Ferdi ÇAĞLAYAN @Hasan emeket - 3 yıl Önce

Şubatın kaçında başlıyor

Emre
Emre - 3 yıl Önce

Uzman alımı yokmu ?

Serkan
Serkan - 3 yıl Önce

Biz cezaevinde görev yaparken jandarma genel Komutanlığından bizlere kagit dağıtıldı askerliğiniz bittiği zaman burada kalmak istermisiniz diye bizde formu doldurup idareye verdik inşAllah alırlar bizi ama yaş konusu esnetilsin lütfen

Hasan gül
Hasan gül - 3 yıl Önce

Yaş sınırı 30 olsun istiyoruz

Resul
Resul - 3 yıl Önce

Orta okul mezunlarıda gire bilecekmi sozlesöeli er alımına

Mitat
Mitat - 3 yıl Önce

Uzman alımı nezamn

Mümin
Mümin - 3 yıl Önce

Yaş sınırı 30 olsun lütfen