Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Personel Alımı Yapacak!

Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Akademisinde çalıştırılmak üzere Akademik personel alımı yapılacaktır. Alımlarla ilgili kadro dağılımı haberdedir.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Personel Alımı Yapacak!

Resmi Gazete’de yayınlana yeni alım ilanında Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi bünyesinde istihdam edilmek üzere öğretim üyesi ve elemanı kadrolarına alım yapılacak olup belirtilen anabilim dallarına Öğretim Üyesi (Profesör, Doçent, Dr. Öğr. Üyesi), Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi alımı yapılacaktır.

Hangi Kadrolarda Alım Var?

Akademi bünyesinde Güvenlik Bilimleri Bölüm Başkanlığı/Güvenlik Hizmetleri ABD için 1 profesör, 2 doçent, Hukuk Bilimleri Bölüm Başkanlığı/Kamu Hukuku ABD için 1 doçent 1 doktor öğretim üyesi, Güvenlik Bilimleri Bölüm Başkanlığı/Güvenlik Hizmetleri ABD için 3 doktor öğretim üyesi, Sosyal Bilimler Bölüm Başkanlığı bünyesinde 4 öğretim görevlisi,Yabancı Diller Bölüm Başkanlığı / Modern Diller ABD için 2 öğretim görevlisi, Hukuk Bilimleri Bölüm Başkanlığı/Temel Hukuk ABD için 4 öğretim görevlisi, Beden Eğitimi ve Spor Bölüm Başkanlığı / Beden Eğitimi ve Spor ABD için 1 öğretim görevlisi,Sosyal Bilimler Bölüm Başkanlığı için ise 8 öğretim görevlisi ve 10 araştırma görevlisi alımı yapılacaktır.

Başvuru Şartları

İlgili akademik pozisyonlar için aranan başvuru şartları farklılık göstermekte olup adayların öğretim görevlisi ve araştırma görevlisi kadroları için ALES ve YDS puanlarına sahip olmaları gerekmektedir.

Başvuru Şekli

Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adaylar, başvurdukları anabilim dalını belirten dilekçeleri ekinde özgeçmişini, nüfus cüzdan fotokopisini, askerlikle ilişkisi olmadığına dair belge, noter veya kurum onaylı lisans, yüksek lisans, doktora/doçentlik veya uzmanlık belgeleri, YDS Sonuç Belgesi, adli sicil belgesi (www.türkiye.gov.tr. İnternet adresinden alınabilir.), 2 adet güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu, JSGA puanlama şablonunun doldurulmuş örneği (Bilimsel çalışma ve yayınlar CD’ne de konacaktır.), 2 Adet fotoğraf (son altı ay içerisinde çekilmiş olmalıdır), varsa kurum onaylı hizmet döküm belgesi (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi), yayın listesi (ÜAK formatında), bilimsel çalışma ve yayınlarını (Bilimsel çalışma ve yayınlar CD ortamında da gönderilecek) kapsayan dört (4) nüsha dosya hazırlayarak,

Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi kadrolarına başvuran adayların; başvurdukları anabilim dalını belirten dilekçe ile ekinde; özgeçmişi, nüfus cüzdan fotokopisi, askerlikle ilişkisi olmadığına dair belge, Noter veya kurum onaylı lisans, yüksek lisans, doktora veya uzmanlık belgeleri, YDS Sonuç Belgesi ve ALES Sonuç Belgesi, adli sicilbelgesi,2 adet güvenlik soruşturma ve arşiv araştırması formu, 2 Adet fotoğraf (son altı ay içerisinde çekilmiş olmalıdır), varsa kurum onaylı hizmet döküm belgesi (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi), bu ilanın yayımlandığı tarihten itibaren 30 (otuz) gün içerisinde JSGA Başkanlığı Akademik Gelişim ve Değerlendirme Şube Müdürlüğüne şahsen veya posta yoluyla başvurmaları gerekmektedir.

İlgili ilan için: https://www.resmigazete.gov.tr/ilanlar/eskiilanlar/2020/06/20200601-4-5.pdf

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2020, 23:19
YORUM EKLE