Jandarma Genel Komutanlığı 2017/2 Sözleşmeli Uzman Erbaş Alımı

Jandarma Genel Komutanlığı yaptığı duyurusunda 2017 yılı 2. Dönem sözleşmeli Uzman Erbaş alımı gerçekleştirecek. Alım şartları ve başvuru bilgileri haberimizin içeriğindedir.

Jandarma Genel Komutanlığı 2017/2 Sözleşmeli Uzman Erbaş Alımı
Jandarma Genel Komutanlığı Yapmış olduğu duyurusu ile bünyesindeki Uzman Erbaş ihtiyacını karşılamak üzere 2017 Yılı 2. Dönem Lojistik Branşı Uzman Erbaş alımı duyurusu yaptı. Yapılan duyuruya göre başvurular için ücret alınmayacaktır. Jandarma Genel Komutanlığı toplamda 58 farklı pozisyonda alım gerçekleştirecek. Ayrıca adaylardan aranan diğer şartlar şöyledir;

Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Alım yapılacak adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmaları, En az İlköğretim mezunu veya dengi okul mezunu veya yurtdışındaki dengi okullardan mezun olmak, 16 Ocak 2014 tarihi ve sonrasında terhis olanlar, en az 164 cm boyunda olmak koşulu ile boy ve kilo ölçümlerine uygun olmak, düzeltilmiş nufüs kaydına göre 01 Ocak 2017 tarihi itibari ile 25 yaşını bitirmemiş olmak, Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve müracaat yapılan yılın ocak ayının ilk günü itibarıyla yirmi dokuz yaşını bitirmemiş olmak, tüm sınavları geçen adaylardan sevk edildikleri hastaneden sağlık raporunu almış olmak ( Komando Uzman Erbaş Olur veya Uzman Erbaş Olur Raporu ), yapılacak güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç almak, Vücut yapısı düzgün ve bir hastalığı olmayan, herhangi bir cezası bulunmamak, askerlik hizmetini yapmış veya 16 Temmuz 2017 tarihine kadar erteletmiş olmak, Tutum ve davranışları ile yasadışı görüşleri benimsememiş, bu gibi faaliyetlerde bulunmamış veya bu gibi faaliyetlere karışmamış olmak, Başvuru, sınavlar, kayıt kabul işlemleri esnasında, adaydan istenen bilgi, belge ve diğer yükümlülüklerin tam ve doğru olarak yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu şartlara uygun olan adayların başvuruları kabul edilecektir. 

Başvurular Ne zaman ve nereye yapılacak? 

Başvuru yapacak Uzman Erbaş adayları, 16 Ocak 2017 tarihi ile 17 Şubat 2017 tarihleri arasında başvurularını yapmaları gerekmektedir. Başvuru için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Hatta ilanın tam metninede aşağıdan ulaşarak tam metin kılavuzuna ulaşabilirsiniz. Orada başvuru formu, Önemli bilgiler, alım kadroları ve boy ve kilo ölçüö tabloları yer almaktadır.

Başvuruları kabul edilen adayların listesi Jandarma Genel Komutanlığının Resmi internet sitesinde 17 Şubat 2017 tarihinden sonra ilan edilecektir. Yazılı SInav Merkezi ise aynı adreste 1 Mart 2017 tarihinde yayımlanacaktır. 

Başvuru İçin;https://app1.jandarma.tsk.tr/pts_aday/aday.aspx
Tam Metin İçin; //www.iscipersonelalimi.com/wp-content/uploads/2017/01/jandarma-genel-komutanligi-sozlesmeli-uzman-erbas-alimi-basvuru-kilavuzu.pdf

YORUM EKLE
YORUMLAR
YUSUF ASKER
YUSUF ASKER - 5 yıl Önce

SONUÇLAR YANİ BAŞVURULAR NE ZAMAN BELLİ OLACAK

emrullah
emrullah - 5 yıl Önce

ben başvuru yaptım

inan
inan - 5 yıl Önce

nasıl başvurabilirim sorun veriyor örnek var mı?

İbrahim.
İbrahim. - 5 yıl Önce

Ya bu orta okul mezunlarini joh e alsinlar bu ne amelilik mi yapak adi uzman ama iscuden farkin yok

Emrah
Emrah - 5 yıl Önce

Ya su yaş. Sınırını. 28 yapsalar. Ne güzel olacak ya lütfen 28 olsun yas

hasan huseyin akin
hasan huseyin akin - 5 yıl Önce

Bu yas siniri 28 kaldirin cok kisi girecek bu askerlik isine bide orta okul mezunu olsun

şükrü
şükrü - 5 yıl Önce

Tsk'dan tek isteğim bu alımlardaki yaş şartını kaldırmasını yada 35 yapmasını

Mustafa kılınç
Mustafa kılınç - 5 yıl Önce

Basvuru sonuclari ne zaman aciklanacak