İstanbul İçin 700 Bekçi Alımı Yapılacak! Kimler Başvuru Yapabilir

Devlet Personel Başkanlığının yaptığı duyuru ile İstanbul Valiliği ve Kaymakamlıkları için toplam 700 bekçi alımı yapılacak. Peki bu alım ilanına kimler başvuru yapabilir?

İstanbul İçin 700 Bekçi Alımı Yapılacak! Kimler Başvuru Yapabilir
İstanbul valiliği mahalle ve çarşı güvenliğini sağlamak amacıyla 700 bekçi alımı yapacağını duyurdu. Başvuru için ilgili Valilik ve Kaymakamlık resmi internet sitesinin takip edilmesi gerektiğini duyuran İçişleri Bakanlığı, adaylarda aranan şartlarla ilgili açıklamada bulundu. İşte, lise mezunu adayların başvurabileceği İstanbul'da 700 bekçi alımı ve başvuru şartları hakkında detaylı bilgiler aşağıdadır.

Terör örgütlerine yönelik yapılan operasyonların ve eylemlerin devam etmesi sonucunda İçişleri Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı güvenlik personeli alımı yapacaktır. Güvenlik koruyucusu alımları yapıldığı gibi Türkiye geneli bekçi alımı ilanları da yayımlandı. Genel olarak Doğu Anadolu ve Güney Anadolu bölgelerine yapılan bekçi alımları artık büyük şehirler içinde yapılmaktadır. Bugün yapılan bir duyuru ile İçişleri Bakanlı İstanbul Valiliği ve Kaymakamlıkları için toplamda 700 bekçi alımı yapılacağı duyuruldu. Peki kimler başvuru yapabilecek? 700 bekçi alım ilanına başvuracak adayların sahip olması gereken özellikler ve nitelikler nelerdir?

Kimler Başvuru Yapabilir

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
En az lise ve dengi okul mezunu olmak
Askerlik görevini yapmış olmak
30 yaşından büyük olmamak
Görevini yapmaya sağlık engeli bulunmamak
6 aydan fazla hapis yatmamak
En az boy 1.67 metre olmak
Boy - Kilo orantılı olmak

Yukarıda belirtilmiş olan nitelikler İstanbul Valiliği ve Kaymakamlıkları için aranmaktadır. Başvurular 16 Şubat 2017'de başlayacak ve 25 Şubat 2017'de sona erecektir. Adayların mesai saatleri içerisinde valiliğe ya da kaymakamlıklara müracaat etmesi gerekmekte olup uygun görülen adaylar sözlü sınavlara da çağrılacaktır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
serkoc
serkoc - 5 yıl Önce

30 yaş nedir 60 yaş emeklilik olmuş 30 yaşından sonra neden alınmaz

YUSUF
YUSUF - 5 yıl Önce

30-35 YAŞINDAN SONRA NE RESMİDE NE ÖZELDE İŞ YOK NAPALIM ÖLELİM Mİ 35'İNDEN SONRA

ULUKEŞ
ULUKEŞ - 5 yıl Önce

NEDEN 30 YAŞ SINIRI

hasan
hasan - 5 yıl Önce

Ben lise mezunu değilim ama güvenlik kimliğin var boyum kilom yaşım herşey tamam tek lise mezunu değilim başvuruda bulunacak şansım olurmu

Ekrem
Ekrem - 5 yıl Önce

Bende lise mezunu değilim ama güvenlik sertifikam var olur mu acaba....