En Az Lise 5 Bin 992 Astsubay Alınıyor! Eğitilmek Üzere

Milli Savunma Üniversitesi bünyesinde eğitilmek üzere en az lise mezunu 5 bin 992 astsubay alımı yapılıyor. Peki detaylar nedir? Nasıl başvuru yapılır?

En Az Lise 5 Bin 992 Astsubay Alınıyor! Eğitilmek Üzere

Türk Silahlı Kuvvetleri bilindiği üzere bundan sonra açık pozisyonlarını ihtiyaçları için Milli Savunma Üniversitesi aracılığı ile doldurmaktadır. İlk alımlar geçtiğimiz sene yapıldı ve bu sene de Milli Savunma Üniversitesine ikinci öğrenci alımı gerçekleştirilecektir.

Buna göre Milli Savunma Üniversitesi bünyesindeki Astsubay Meslek Yüksek Okullarında eğitilmek üzere toplam 5 bin 992 astsubay öğrencisi alımı yapılacak. Peki astsubay alımına kimler başvuru yapabilir? İşin Olsa ekibi olarak Milli Savunma Üniversitesi en az lise mezunu 5 bin 992 astsubay alımı hakkında tüm detayları sizlere aktarıyoruz.

HANGİ KOMUTANLIK KAÇ ÖĞRENCİ ALACAK?

Milli Savunma Bakanlığına bağlı Türk Silahlı Kuvvetleri, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Özel Kara Kuvvetler Komutanlığı en az lise mezunu  5 bin 992 astsubay alımı gerçekleştirecektir. Hava Kuvvetleri Komutanlığı -  Bin 899 Astsubay, Özel Kuvvetler Komutanlığı - 600 Astsubay, Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 2 Bin 657 Astsubay, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı - 836 Astsubay öğrencisi alımı gerçekleştirecektir. Peki alıma başvurular nasıl yapılacak, kimler müracaat edebilir, başvuru tarihleri nedir?

ARANACAK ŞARTLAR VE BAŞVURU DETAYLAR!

Milli Savunma Bakanlığına bağlı Türk Silahlı Kuvvetleri, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Özel Kara Kuvvetler Komutanlığı 5 bin 992 astsubay alımı yapacak. Peki aranacak şartlar nedir? Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, En az lise mezunu olmak, Sicili temiz ya da belirli suçlardan fazla olmamak, Astsubay MYO İçin 1997 ve sonrası doğumlu olmak, Boy - kilo orantılı olmak şartı aranmaktadır. Bu şartlara sahip adayalr başvurularını 15 Şubat 2018 tarihine kadar gerçekleştirebilir.

RESMİ BİLDİRİYİ BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Müslüm Başdemir
Müslüm Başdemir - 5 yıl Önce

Bn 19997 doğumluyum ama başvuru yapamıyom 2015 sonrası mezunlar için diyor bn ön lisans ögrencisiyim 3 yıl egitimdende uzaklasmadım ama başvuru yapamıyorum.

Furkan
Furkan - 5 yıl Önce

Bende 26.06.1997 doğumluyum.2015 mezunuyum 2017önlisans mezunuyum.Biz neden başvuru yapamıyoruz bana yardımcı olabilirmisiniz .süre dolmak üzere.

Batu
Batu - 5 yıl Önce

Kardeşim 1997 liyiz 2015 mezunuyuz diye alınamıyoruz adalet mi bu simdi geçen yıl 96 lilar rahat alindi bu yil 97 lilere uygulanan bu sistem ne boyle hak yeniyor

Batuhan
Batuhan - 5 yıl Önce

Kardeşim 1997 liyiz 2015 mezunuyuz diye alınamıyoruz adalet mi bu simdi

Batuhan
Batuhan - 5 yıl Önce

Kardesim 97 liyiz 15 mezunlari neden alinmiyor