Askeri Personeli ve Sivil Memur Alım Şartları Nelerdir?

Nisan ayı içerisinde başvurusu devam eden askeri personel alımları ve sivil memur alımı şartlarını sizler için tekrardan derleyerek haberimizin içerisinde sizlere ulaşmasını sağladık. Detaylar haberimizde...

Askeri Personeli ve Sivil Memur Alım Şartları Nelerdir?

Askeri bünye içerisinde yapılan personel alımları şu şekildedir. " Milli Savunma Bakanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Uzman Erbaş, Sözleşmeli Er ve Memur alımı" nisan ayı içeriisnde yapılacak olan askeri personel alımları kategoriler olarak belirlenmitir. Her kategorinin kendine ait özel başvuru şartları olduğu gibi Askeri persoenl alımının da genel olarak belirlenen başvuru şartları olmaktadır. Bu yüzden başvuru yapacak olan adayların hem özel hem de genel başvuru şartlarını karşılıyor olmaları gerekmektedir.

Genel Başvuru Şartları

Her kategori için belirlenen özel başvuru şartları önemli olsa da adayların öncelikli olarak genel başvuru şartlarını karşılıyor olmaları gerekmektedir. Belirlenen genel başvuru şartları şu şekildedir; " T.C. vatandaşı olmak, 18 yaşından büyük olmak, en az lise mezunu olmak, KPSS şartı olan kategoriler için sınava girmiş olmak, çalışılacak il genelinde ikamet ediyor olmak, herhangi bir adli soruşturma yemiş olmaması, adli sicil belgesinin temiz olması, erkek adaylar için askerliklikerini yapmış olması, uzun vadeli çalışmasına engel olacak sağlık sorununun bulunmaması, özel başvuru şartlarını karşılıyor olmak, kurumların istediği özel belgeleri eksiksiz bir şekilde başvuru dosyası içerisine koymak" adaylardan istenilen genel başvuru şartlarıdır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Abbas
Abbas - 4 yıl Önce

Korucu alımı ne zaman