Uzman Çavuş Olabilmek için Hangi Aşamalardan Geçmek Gerekiyor

Milli Savunma Bakanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı için düzenlenen sınav başvuru sonuçlarını açıkladı. Uzman çavuş olabilmek için Milli Savunma Bakanlığı tarafından belirlenen şartları sizler için araştırarak haberimize derledik.

Uzman Çavuş Olabilmek için Hangi Aşamalardan Geçmek Gerekiyor

Milli Savunma Bakanlığı tarafından düzenlenen Kara Kuvetleri Komutanlığı için yapılacak 2018 uzman erbaş başvuru kılavuzunu yayımlayarak uzman çavuş alımı için Bakanlık tarafından sınav yapılacağı açıklandı. Milli Savunma Bakanlığı tarafından düzenlenecek olan sınav ve sınavdan sonrası yapılacak olan alımlar için belirlenen şartları sizler için aktarıyoruz.

UZMAN ÇAVUŞ OLABİLMEK İÇİN GEREKLİ AŞAMALAR

Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından alınacak uzman çavuş olabilmek için; ilk olarak resmi site üzerinden evrak kontrolünün yapılması gereklidir. Sonra fiziki değerlendirmeler yapılarak değerlendirmelerden olumlu sonuç alan adaylar yazılı ve fiziki yeterlilik sınavını uygulayacak. Bunlarıda geçen adaylar mülakatlara girerek uzman çavuş olabilmek için son aşamayı tamamlayacaklar.

Adayların tabi tutulacakları her aşama Milli Savunma Bakanlığı kontrolüğünde olacağından yapılacak sınavlarda ve mülakatlar tam kontrol sağlanıp olup olası bir aykırı olaya karşı ise güvenlik önlemleri tabi tutulacaktır.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE