Türk Silahlı Kuvvetleri Çok Sayıda Askeri Personel Alımı Yapıyor!

Türk Silahlı Kuvvetlerinin komutnalıkları arasında yer alan Kara Kuvvetleri Komutanlığı çok sayıda askeri personel, uzman erbaş çavuş alımı yapıyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri Çok Sayıda Askeri Personel Alımı Yapıyor!

Ülkemizde faaliyetlerine devam etmekte olan kuvvet komutanlıkları açık askeri personel pozisyonları için çok sayıda alım gerçekleştirmektedir. Alım ilanları kuvvet komutanlıklarınca hazırlanmakta ve bağlı bulunduğu kurum tarafından kamuoyuna duyurulmaktadır.

Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde bulunmakta olan Kara Kuvvetleri Komutanlığı açık pozisyonları için halen askeri personel alımı yapmaya devam ediyor. Buna göre adayların başvuru yapmak için gerekli niteliklere sahip olması gerekmektedir. Peki hangi sınıflar için alım yapılıyor.

ALIM YAPILAN ASKERİ SINIFLAR

Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı çok sayıda askeri personel alımı yapıyor. Peki hangi uzman erbaş, uzman çavuş sınıfları için alım yapılmaktadır.

Piyade
Tank
Muhabere
Ulaştırma
Topçu
Veteriner

Hava
Savunma
İkmal
Sıhhiye
Bakım
İstihkam

Yukarıda Kara Kuvvetleri Komutanlığının alım yapacağı sınıfların bazıları verilmiştir. Bu sınıflarda kendi içerisinde çok sayıda branşa ayrılmaktadır. Komando olmak isteyenlerin piyade sınıfına girmesi ve komando branşını seçmesi gerekmektedir. Komando alımları daha çok yapıldığı için adaylar bu branşı tercih edebilir.

BAŞVURULAR

Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı uzman erbaş, çavuş askeri personel alımına başvurular 1 Aralık 2017 tarihine kadar devam etmektedir. Başvuru yapmak isteyenlerin aşağıdaki linkler yardımı ile detayları öğrenmesi gerekmektedir.

www.msb.gov.tr
TÜM ASKERİ İLANLARI BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
ali çakır
ali çakır - 3 yıl Önce

msb.govda böyle bi personel alımı gözükmüyor ayrıca lise mezunu istiyor alımlarda hep hala

sebahattin
sebahattin - 3 yıl Önce

ilk okul mezunu girebilirmi gire bilirse maşı ne kadar istediğimiz şehirde görev yapabilirmiyiz