TSK Dış Kaynaktan Muvazzaf Subay Alımı 2017

Türk Silahlı Kuvvetleri yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesine dış kaynaktan Muvazzaf subay alımı gerçekleştirecek. İşte ilanın ayrıntıları.

TSK Dış Kaynaktan Muvazzaf Subay Alımı 2017

Devlet Personel Başkanlığı tarafından 19 Ağustos 2017 tarihli yapılmış olan duyuruya göre, Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde bulunana bazı kontenjanlar için alım yapacak. Türk Silahlı Kuvvetleri Dış kaynaktan Muvazzaf Subay alımı yapacak. Adaylar başvuru işlemlerini yaptıkran sonra Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılacak olan sınava katılacaklardır. Ancak adayların sınava katılabilmeleri için aşağıdaki nitelikleri taşıyor olmaları şarttır.

ADAYLARDAN ARANAN NİTELİKLER:

Türk Silahlı Kuvvetleri muvazzaf subay olarak istihdam edilmek üzere boşta bulunan kontenjan ve kaynak okullarına göre, mevcut kanun, yönetmelik ve yönerge esasları kapsamında personel alımı yapacaktır. Adaylardan, Geçerli Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans düzeyinde KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak, en az dört yıl veya yüksekokul bitirenlerden hrnüz askerlik görevini yapmamış olmak, askerlik hizmetini yapmakta olan yedek subay, kısa dönem, erbaş ve erler veya askerlik hizmetinden terhis olanlar, Lisans düzeyindeki mezunlar için 27 ve Lisans üstü düzeyinde eğitim alanlar için 32 yaşından büyük olmamak, herhangi bir sağlık problemi olmamak ve bunlar dışında özel şartlar aranmaktadır. Bütün detaylara ve alım tablosuna ve diğer tablolara ilanın tam metninden ulaşabilirsiniz.

BAŞVURULAR:

Başvurular en geç 11 Eylül 2017 tarihine kadar saat 17:00 a kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular Milli Savunma Bakanlığının internet adresindeki başvuru formunu doldurarak online olarak yapılacaktır. Bunun dışındai şahsen, posta yolu ile, dilekçe veya başka yollar ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.Buna göre alım faliyeti Eylül ayı ile Kasım ayları arasında yapılacaktır. İlanın tam metnine ulaşmak isteyen adaylar ise aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirler.

https://goo.gl/87Rioc

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
aybüke bağçel
aybüke bağçel - 3 yıl Önce

hayır bankaya bir ücret yatmıyor. Sayı verilmemekle birlikte en az 1000 kişi olması bekleniyor. Çünkü balıkesirdeki eğitim okulunun kapasitesi astsubay subay ve myo öğrencileri hesaba katıldığında buna tekabül ediyor.

Huseyin
Huseyin - 3 yıl Önce

Boy kac istiyor bilen yazsin Allah rizasi icin subay ve astsubaylik icin

beyt
beyt @Huseyin - 3 yıl Önce

kılavuzda yazıyor

Yek
Yek - 3 yıl Önce

Üniversite mezunu olmak gerekiyor mu ?

Huseyin
Huseyin - 3 yıl Önce

Boy kac bilen yazsin Allah rizasi icin subay ve astsubaylik icin

Oğuz
Oğuz - 3 yıl Önce

Kac kisi alacaklari bellimi

ramazan
ramazan - 3 yıl Önce

bankaya herhangi bi ücret yatıyormu

Damla
Damla - 3 yıl Önce

Hava kuvvetleri işletme mezunu alacakmı bu yıl

çağatay
çağatay - 3 yıl Önce

benim bu son dönemım ocakta mezunum basvurabilirmiyim acaba arıyorum kkk acmıyorlar. bilgisi olan varmı cevap yazarsanız sevinirim..