TSK 13 Bin 213 Uzman Erbaş Alımında Başvuru Şartları Neler?

Milli Savunma Bakanlığı tarafından 2018 yılı uzman erbaş alımları başlıyor. 13 bin 213 uzman erbaş alımı için genel şartlar neler?  Detaylar haberimizde.

TSK 13 Bin 213 Uzman Erbaş Alımında Başvuru Şartları Neler?

MSB, toplamda 43 bin personel alımında 13 bin 213’ü Uzman Erbaşlık kadrolarına ayırdı. Türk Silahlı Kuvvetleri ile Milli Savunma Bakanlığının koordineli olarak yapacağı alımlarda eğitimli ve milli duyarlılığı yüksek personeller bünyesine katmayı hedefliyor. Başvuru şartlarını taşıyan adaylar başvurularını yapabilecekler. Başvuru bilgileri ve detaylar şöyledir.

UZMAN ERBAŞ GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Türk Silahlı Kuvvetleri 2018 yılı uzman erbaş alımları için geri sayım başladı. Memur adaylarını heyecanlandıran uzman erbaş alımları için genel şartlar neler olacak? Henüz kesinlik kazanma da muhtemel şartlarda en az lise mezunu olan adayların 29 yaşını bitirmemiş olmaları, askerliğinin terhis olanlar için 5 yıldan fazla geçmemiş olması istenilecek ve adayların güvenlik soruşturmalarından olumlu sonuçlanması istenilecek. Milli Savunma Bakanlığı geçtiğimiz yıl içerinde çok sayıda personel alımı gerçekleştirmişti. 2018 yılında da açıkta bulunan kadrolar için çok sayıda rütbeli personeller alacak.

TSK HANGİ KADROLARDA ALIM YAPILACAK?

Türk Silahlı Kuvvetlerinin personel ihtiyacı gidermek için hangi kadrolarda alım gerçekleştirilecek? Toplamda 43 bin olan personel alımında subay, astsubay, uzman erbaş ile sözleşmeli er kadrolarına alım yapılacak. 3 bin 755 subay, 5 bin 375 astsubay, 13 bin 213 uzman erbaş olacak ve 20 bin 595 sözleşmeli er alımı gerçekleştirilecek.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2018, 16:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Alev
Alev - 3 yıl Önce

Bayan alım olucakmi

Kenan
Kenan @Alev - 3 yıl Önce

Jandarma. Gen kom. Bayan subay assubay alimi yapacak

Damlanur
Damlanur - 3 yıl Önce

Peki bayanlar da başvurabilecek mi ?

bordo bereli
bordo bereli - 3 yıl Önce

arkadaslar bayanlar olamaz erkekler vucudunda yara bere dovme olanlat olamaz askerlik terhis tarihinden itibaren 5 yil gecmis olanlar olamaz 27 yasini bitirmis olmaz basvurular 20 martta tsk nin sitesinden takip edin sacma sapan sorular sormayin her sey yaziyor zaten daha haberi okumadan soru soran bi milletiz

Ümit
Ümit - 3 yıl Önce

Bayan arkadaşlara bak helal olsun erkeklerin yapamadığı cesaretle alım olacakmı diye soruyor sunuz ama malesef uzman erbaş alımında bayanlar kabul edilmiyor erkek aday ve askerligini yapmış adaylar tercihleri.

kbr
kbr - 3 yıl Önce

benim kardeşim 18ine yeni girdi. uzman erbaş için başvurabilir mi

Ilyas temel
Ilyas temel - 3 yıl Önce

2017 son uzman erbas basvurulari nezaman aciklancek

aytuq
aytuq - 3 yıl Önce

Merhaba 2018 20 mart ayında jandarma uzman erbaş alımı yapıcakmış askerlik şartı aranıcak mı ? 20 mart 1998 doğumluyum başvuruyu açtıklarında 21den gün almış olucam başvurabilirmiyim ? Lise mezunuyum

Mustafa
Mustafa - 3 yıl Önce

Neden lise neden