Sahil Güvenlik Komutanlığı En Az Lise Mezunu 100 Astsubay Alımı

Sahil Güvenlik Komutanlığı yaptığı duyurusuna göre bünyesine 100 kişilik kadro ile Sözleşmeli Astsubay alımı yapacak. işte detaylar.

Sahil Güvenlik Komutanlığı En Az Lise Mezunu 100 Astsubay Alımı
Sahil Güvenlik Komutanlığı, Devlet personel başkanlığının resmi internet sitesinde 06 Nisan 2017 tarihli bir duyuru yayaımladı. Yapılan duyuruya göre Sahil Güvenlik Komutanlığı sınav ile kendi bünyesine sözleşmeli astsubay alımı yapacak. Sahil Güvenlik Komutanlığı toplamda 100 kişilik boş kadro ile bay ve bayan, 55 Güverte, 35 Makine, 5 Uçak Bakım ve 5 Bilgi Teknolojileri kontenjanlarında Astsubay alacak. Manike, Güverte, Uçak Bakım kadrolarından Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranmıyacak. Ancak Bilgi Teknolojileri kadrosunda KPSS 70 puan şartı aranacak. Adaylar 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP93 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir. Ayrıca adayların Lise ve önlisans mezunu olmaları şarttır. 

ADAYLARDAN ARANACAK GENEL NİTELİKLER:

Sahil Güvenlik Komutanlığı alım yapacağı 100 kişilik kadro ile adaylardan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, belirtilen kadrolardaki nitelikleri taşımak, KPSS şartı aranan kadrolar için, 2016 yılına ait kamu personeli seçme sınavından KPSSP93 puan türünden en az 70 puan almış olmak, 27 yaşını doldurmamış olmak, Lisansüstü eğitim görenler için 32 yaşını doldurmamış olmak, silahlı görev yapmasına engel olabilecek yada lisah taşımasına engel olablecek bir durumu olmaması, kamu haklarından mahrum bulunmamak, gereli sağlık raporlarını almak ve görevini yapabilir raporu ile belgelemek, daha önce çalıştığınız kurumdan disiplin veya ahliaki sebepler yüzünden çıkartılmamış olmak, başvuru tarihleri itibari ile herhangi bir siyasi parti ve yan kuruluşlara bulaşmamak ve bunu belgelemek, yapılacak güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç almak, Terör örgütleri ile bu örgütlerin yasal veya yasadışı uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş, katılmamış olmak ve alkol ve benzeri uyuşturucu maddeden tedavi görmemiş ve görmüyor olmak şartları aranmaktadır. Bunlar dışında her kontenjan için adaylardan özel şart aranmaktadır. Eğitim şartlarına uygun olan ve genel şartlara uygun olan adayların başvuruları kabul edilerek sınava tabii tutulacaktır. 

ÖN BAŞVURULAR:

Sahil Güvenlik Komutanlığı astsubay alımı ilanına başvuruda bulnacak olan adaylar, 10 Nisan 2017 tarihi saat 11:00 itibari ile başlayacak olup en geç 24 Nisan 2017 tarihi saat 11:00 a kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Ön başvurular Sahil Güvenlik Komutanlığının resmi internet sitesi olan, www.sahilguvenlik.gov.tr internet adresinden yapılacaktır. İlanın tam Metni için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
as
as - 3 yıl Önce

kpssız dıyor gırebılecekmı

cuma us
cuma us - 3 yıl Önce

liseyi bitirdim ve askere ğitmedim assubay olabirmiyim acaba

Emre
Emre - 3 yıl Önce

Bu nasil aciklama klavuzu anlamadim onu mu okucam. Aciklayici yapsalar olmuyormu

Suat
Suat - 3 yıl Önce

Lise ve ön lisans diyor ama basvuruda sacede on lisans yaziyor

Soner
Soner - 3 yıl Önce

Ygs şartı kaldırılsın. Üniversite mezunlarında zaten kpss 60 puan konulmuş başvuru sayısı az olmuş. Lise polis alımı için ygs şartı kaldırılsın...

şükrü akdeniz
şükrü akdeniz - 3 yıl Önce

hiç bişeyanlamadm