Özel Kuvvetler Komutanlığı 900 Bordo Bereli Subay ve Astsubay Alıyor! En Az Lise Mezunu

Özel Kuvvetler Komutanlığı en az lise mezunu 900 bordo bereli subay ve astsubay öğrencisi alımı yapıyor. Peki kimler başvurabilir, detaylar nedir?

Özel Kuvvetler Komutanlığı 900 Bordo Bereli Subay ve Astsubay Alıyor! En Az Lise Mezunu

Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde bulunmakta olan Özel Kuvvetler Komutanlığı ihtiyaca göre aralıklarla subay ve astsubay alımları gerçekleştirmektedir. Bilindiği üzere artık subay ve astsubay öğrenci alımları Milli Savunma Üniversitesi kapsamında yapılmakta olup geçtiğimiz günlerde kamuoyuna ilan yayımlandı.

Milli Savunma Üniversitesi 2018 yılı öğrenci alımları hakkında bilgi verilmesi beklenirken sonunda müjdeli haber geldi ve hangi kuvvet komutanlığının kaç kişilik öğrenci alımı yapılacağı öğrenildi. Buna göre Milli Savunma Üniversitesi 2018 yılında 900 bordo bereli subay ve astsubay alımı yapıyor. Peki başvuru detaylar nelerdir?

ARANACAK ŞARTLAR

Milli Savunma Üniversitesi Özel Kuvvetler Komutanlığı Harp Okulu ve Astsubay Meslek Yüksek Okulu için toplam 900 öğrenci alımı yapacak. Peki aranacak şartlar nedir?

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
En az lise mezunu olmak
Sicili temiz ya da belirli suçlardan fazla olmamak
Harp Okulları İçin 1998 ve sonrası doğumlu olmak
Astsubay MYO İçin 1997 ve sonrası doğumlu olmak
Boy - kilo orantılı olmak
Fiziğinde kusuru olmamak

BAŞVURULAR

Milli Savunma Üniversitesi Özel Kuvvetler Komutanlığı 300 bordo bereli subay ve 600 bordo bereli astsubay alımı yapıyor. Peki adaylar Özel Kuvvetler Komutanlığının 900 kişilik askeri öğrenci alımına başvuru detayları nedir? Başvurular 15 Şubat 2018 tarihine kadar yapılması gerekmekte olup aşağı bölümden detayları öğrenebilirsiniz.

RESMİ BİLDİRİYİ BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
cansu
cansu - 3 yıl Önce

bordo berelılerı, asker,ozel kuvvetler,subay
coook sevıyorum

Vedat
Vedat - 3 yıl Önce

Ben bu vatanaölmek istiyorum bir yeykili yokmu bordo bereli olmak istiyorum olmazsa gönüllü devlete hizmet etmek istiyorum ne olursa olsun

uzm
uzm @Vedat - 3 yıl Önce

Devlete hizmet etmek illa asker olacaksın demek değildir. Elektrikçi,insaatçı da devlete hizmet eder.

Fatih
Fatih - 3 yıl Önce

97 'liyim olmuyor

ismail kurt
ismail kurt - 3 yıl Önce

ben olmak istıyor .keskin nisancıyım ama orta okul mezunuyum..askerlimi yaptım ama ortaokul mezunuyum..boyum 1.90 ..kilom 80 siporcuyum ..sesimi duyan varsa alın beni:.05301293115 ulasın bana..vatan ıcın 12 ay askerlik nedir ya cocuk parkınamı gıdıyoz bız..ulasın bıze

emre deniz
emre deniz - 3 yıl Önce

ben askerim ama lise okumadım anne babam yok askerde ozel kuvvetlere katılmak istiyorum bunu ne yapmam lazım
bana yardımcı olabilecek birisi varmı

Yunus
Yunus - 2 yıl Önce

Adim yunus denizciyim iyi bir yuzucu ve dalgicim lise terkim askerligimi jandarma komando olarak yaptim terorle mucadelede ustun hizmetim var bu gorev zor bir gorev ve meslek bu bereye asik olmassan basaramassin .ben bu bereye gönüllülük esasina gore can vermeye hazirim