MSB Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er ve Uzman Erbaş Alım İlanı Yayımlandı!

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılmış olan duyuruya göre, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli er ve uzman erbaş alımı yapacaklar. İşte detaylar.

MSB Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er ve Uzman Erbaş Alım İlanı Yayımlandı!

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanmış olan ilana göre Kara Kuvvetleri Komutanlığı, hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyelerindeki eksikliği karşılamak için 2018 yılı Sözleşmeli Er Başvuru kılavuzu yayımlandı. İlgili ilana başvuru yapacak adayların mutlaka belirtilen başvuru şartlarını taşımaları gerekmektedir. Haberimizin devamından başvurular ve kimlerin başvuru yapabileceği hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Milli Savunma Bakanlığı KKK, HKK ve DKK sözleşmeli er alım ilanına başvuru yapacak adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, En az ilköğretim mezunu veya yurtdışı dengi okullardan mezun olmuş olmak, Erkek olmak, Askerliğini Erbaş veya er olarak yapmamış olmak ve 01 Ocak 2018 tarihi itibari ile 25 yaşından büyük olmamak, Askerlik hizmetine başlamamış veya tamamlamamış olan adaylar için ise 01 Ocak 2018 tarihi itibari ile 20 yaşını doldurmuş olmak. uzman erbaş alımı için en az lise mezunu veya dengi okul mezunu olmaları gerekmeketdir. Ayrıca uzman erbaş pozisyonu için yaş aralığı 27dir.

Askeri okullardan ve TSk dan her ne sebeple olursa olsun çıkartılmamış olmak, TSK'da daha önce subay, astsubayi, uzman jandarma veya uzman erbaş, sözleşmeli erbaş ve er olarak istihdam edilmemiş olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Herhangi bir terör örgütü üyesi olmamak, Boy ve kilo ölçüm tablosuna uygun olmak, Askerlik hizmetini yapmakta iken askerliğe elverişli değildri olarak terhis edilmemiş olmak şartları aranacaktır.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar başvurularını Milli Savunma Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirebilriler. Buna göre Adaylar başvurularını https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden çevrimiçi (online) olarak yapacaktır. Halen silahaltında olan adaylar çevrimiçi başvurularını yaptıktan sonra, kıt’a özlük dosyalarının muhafaza edildiği ilk amirine (nitelik belgelerinin hazırlanması için) müracaat edeceklerdir. Son başvurular 26 Ekim 2018 olarak belirtilmiştir. İlanlar hakkında daha detaylı bilgi almak ve başvuru kılavularına ulaşmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilrisiniz.

Sözleşmeli Er İlanı

Uzman Erbaş İlanı

BAŞVURU YAP

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2018, 10:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bilal
Bilal - 3 yıl Önce

2018 kpss baraj puanı varmı yada girip evrak görüşmemiz yeterlimi

Ahmet ibili
Ahmet ibili - 3 yıl Önce

nasıl başvurmaz sayfa cikmiyo

Onur
Onur - 3 yıl Önce

2018 KPSS sınavına girilmesi gerekiyormuş

İbrahim
İbrahim - 3 yıl Önce

Nasıl baş vuru yapılıyor açılmamış mı henüz

Onur
Onur @İbrahim - 3 yıl Önce

Milli savunma sitesinden e devlet şifreni girerek yapacaksın başvurunu kardeş

Onur
Onur - 3 yıl Önce

Ya e devlette giri yapiyor ama basvuru sitesi gelmiyor

Furkan
Furkan - 3 yıl Önce

Geçen sene 2017 eylül ekim aylarinda alim yapildığı zaman 1 Ocak 2018 20 yaşından gün almiş basvuru yapabilir bu sene yine 1 ocak 2018 20 yaşından gün almış istiyo haksizlik buu

Halil bolat
Halil bolat - 3 yıl Önce

Uzmalik basvurusu

Erman
Erman - 3 yıl Önce

Başvuruyu yapmanız için kpss lazım sanirim zaten basvuru yapmanız için e devletle girdiğiniz zaman adınıza sayfa açılıyor birlikler var oraya girdiğiniz zaman basvuru sizi kapsıyorsa basvuru yap diyor sizi kapsamıyorsa basvuru yapamazsınız yazar