Milli Savunma Bakanlığı 82 Sözleşmeli Astsubay Alımı Yapılıyor! Bay - Bayan

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan ilan ile 17 Mart 2017 tarihine kadar 82 sözleşmeli astsubay başvurularının alınacağı duyuruldu.

Milli Savunma Bakanlığı 82 Sözleşmeli Astsubay Alımı Yapılıyor! Bay - Bayan
Milli Savunma Bakanlığı geçtiğimiz günlerde yayımladığı bildiri ile 82 sözleşmeli astsubay alımı yapılacağını duyurdu. Buna göre bando sınıfları için bay ve bayan olmak üzere toplam 82 sözleşmeli astsubay alımı yapılacak. Başvurular 2 Mart 2017 tarihinde başladı ve adayların müracaat edebilmek için 17 Mart 2017 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Alım ilanına müracaatlar 17 Mart 2017 tarihine kadar devam edecek. Bay ve bayan 82 sözleşmeli astsubay alımı yapılacak. Peki kimler başvuru yapabilir. Adayların sahip olması gerektiği nitelikler nedir?

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR

Milli Savunma Bakanlığı 17 Mart 2017 tarihine kadar bay ve bayan olmak üzere toplam 82 sözleşmeli astsubay alımı yapılacağını duyurdu. Peki alım ilanına kimler başvuru yapabilir.
  • Sözleşmeli Subay ve Astsubay Yönetmeliği’nin 9’uncu maddesinde düzenlenmiş olan “Sözleşmeli Astsubay Adaylarında Aranacak Nitelikleri” taşımak,
  • Milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak,
  • Öğrenimlerini yurt dışında bitirenlerden diplomalarının yurt içinde denkliği Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) onaylanmış olmak,
  • Herhangi bir bakanlık veya kuruluşa karşı mecburi hizmeti olmamak ve kazandığı mesleki sıfat nedeni ile ileride sınıf değişikliği isteminde bulunmayacağını taahhüt etmek.
  • 01 Ocak 2017 tarihi itibarıyla dört yıl ve daha fazla süreli yükseköğretimi bitirenler için 27 yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1990 ve daha sonraki doğumlular) olmak, daha az süreli yükseköğretimi bitirenler için 24 yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1993 ve daha sonraki doğumlular) olmak.
  • Alım tablosundaki özel şartları taşımak,
SINIF DAĞILIMI

Tenor 11, Bas 11, Alto 11, Soprano 11, Piyanist 1, Kemancı 1, Türk Müziği Piyanist 1, Bağlamacı 1, Gitarist 1, Türk Sanat Müziği Sanatçısı 1, Kanun İcracısı 1, Udi 1, Neyzen 1, Çevgani 8, Zurnazen 8, Nakkarezen 3, Zilzen 4 ve Davulzen 6 kişilik kadro olmak üzere toplamda 82 kişi alınacak. Bando sınıfları için alımlar yapılacaktır.

Başvuru yapmak isteyenler 17 Mart 2017 tarihine kadar Milli Savunma Bakanlığının resmi internet sitesi aracılığı ile başvurularını gerçekleştirebilir.
Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2017, 15:20

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
sultan
sultan - 4 yıl Önce

yaş büyüklüğünden astsubay olamıyoruz ya vatandaşlıktan da atsınlar olsun bitsin

KÖROĞLU
KÖROĞLU - 4 yıl Önce

2016 mezunu Hakiki Bandocu astsubaylar ne olacak,Allaha havale ediyorum