Kara Kuvvetleri Komutanlığı En Az İlköğretim Mezunu 13 Bin Askeri Personel Alımı Yapıyor

Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere en az ilköğretim mezunu 13 bin sözleşmeli erbaş alımı yapıyor.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı En Az İlköğretim Mezunu 13 Bin Askeri Personel Alımı Yapıyor
Geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığının hazırlamış olduğu bildiri kamuoyuna duyuruldu. Kamuoyuna yayımlanan duyuru da toplam 13 bin sözleşmeli erbaş alımı yapılacağı belirtildi.

Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından hazırlanan bildiri de 13 bin sözleşmeli erbaş alınacağı duyuruldu ve adayların en aza ilköğretim mezunu olması gerektiği belirtildi. Müracaatlar Mart ayında başladı ve 1 Aralık 2017'e kadar devam edecek.

KİMLER MÜRACAAT EDEBİLİR

Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığının alım yapacağı 13 bin kişilik sözleşmeli erbaş alımına kimler müracaat edebilir. Aranan şartlar nedir?
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak

En az ilköğretim mezunu olmak
25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 tarihi ve sonrasında doğanlar)
En az ilköğretim ve yurt dışındaki dengi okul mezunu olup, askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2017 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 tarihi ile 31 Aralık 1997 tarihleri arasında doğanlar),
Askerî okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak,
Fiziki kusuru bulunmamak

Yukarıda belirtilmiş olan şartlara adayların uyum sağlıyor olması gerekmektedir. Başvurular için aşağıda ki linki takip ediniz.

//www.kkk.tsk.tr
Sözleşmeli Erbaş Alım İlanı İçin Tıklayınız

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE